Feniks Kleczew wrócił z Mistrzostw Polski z medalami. Złoto i tytuł mistrzyni dla Kamili Liczbińskiej
fot. Feniks Kleczew

Zawodnicy Feniksa Kleczew z sukcesami wystąpili podczas XI Mistrzostw Polski UKF. Mimo najmniej licznej reprezentacji klubu w dotychczasowych startach, wrócili z zawodów z dorobkiem kilku medali.

Złoty medal w kumite drużynowym shobu nihon rotation młodziczek (12–13 lat) zdobyła drużyna w składzie: Kamila Liczbińska, Aleksandra Woźniak i Zofia Kulawik. Ta sama ekipa wywalczyła także srebro w kata drużynowym młodziczek.

Indywidualnie po tytuł mistrzyni Polski sięgnęła Kamila Liczbińska, która zwyciężyła w konkurencji kumite shobu nihon młodziczek (12–13 lat). W finale zmierzyła się z klubową koleżanką Aleksandrą Woźniak. Zawodniczka Feniksa zdobyła srebrny medal i tytuł wicemistrzyni Polski.

Dwa brązowe medale wywalczył Sergiusz Woźniak. Stanął na podium w konkurencjach kata kadetów (14–15 lat) oraz kumite kadetów (14–15 lat).

Medal zdobył również najmłodszy reprezentant klubu. Franciszek Migdał wywalczył brąz w konkurencji kata chłopców A (7 lat i młodsi, do 7 kyu).

Tuż za podium uplasowała się Gabriela Maciejewska.

Łącznie reprezentanci Feniksa Kleczew zdobyli podczas XI Mistrzostw Polski UKF sześć medali indywidualnych i dwa medale drużynowe.

Źródło: Feniks Kleczew