Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
 Piątek 20 Lipca 2018 r.    //////     Jesteś pierwszy na miejscu zdarzenia? Masz ciekawe nagranie? Napisz do nas! redakcja@wkonin.pl
miejsce na reklame

AKTUALNOŚCI

19 XI 2013, 13:48:24

KONIN: Ojciec nie jest gorszym rodzicem

KONIN: Ojciec nie jest gorszym rodzicem

      Ojciec nie jest gorszym rodzicem - przekonywali podczas dzisiejszej konferencji członkowie Stowarzyszenia DzielnyTata.pl. Zwrócili oni także uwagę na to, że ojcowie są niesprawiedliwie traktowani przez sądy rodzinne.


       Misją Stowarzyszenia jest między innymi zmiana prawa rodzinnego w Polsce i wprowadzenie opieki naprzemiennej nad dziećmi, niesienie wsparcia dla ojców w chcących wychowywać własne dzieci oraz zmiana mentalności społeczeństwa, sędziów i psychologów - Tata nie jest gorszym rodzicem. Podczas spotkania z dziennikarzami zwrócono także uwagę na niesprawiedliwe traktowanie ojców przez polskie sądy. - Wychowywanie dziecka, a nawet kontaktowanie się z dzieckiem wymaga ciągnącej się latami batalii sądowej . Batalii w której ojciec z góry stoi na przegranej pozycji. Sam z ust sędzin usłyszałem słowa "Pan się cieszy że pan ma takie kontakty" albo "Pan chce żeby dziecko było przy Panu? Przecież żaden sąd panu dziecka nie da. Niech się pan lepiej wycofa z tej sprawy" - mówi Marcin Nowak. Na potwierdzenie swoich słów przytacza statystyki, z których wynika, że tylko w około pięciu procentach przypadków sądy przyznają opiekę ojcom. Zwykle w przypadku skrajnej nieodpowiedzialności albo choroby matki. - Nie chcemy aby rola ojca ograniczała się do funkcji bankomatu. Stowarzyszenie Dzielny Tata powstało na bazie ruchu społecznego Dzielny Tata skupiającego ponad tysiąc ojców i kilkanaście organizacji ojcowskich. Ściśle współpracujemy ze stowarzyszeniem Forum Matek , którego członkami są babcie i dziadkowie walczący o możliwość kontaktowania się z wnukami. Jako ruch społeczny przeprowadziliśmy czternaście manifestacji między innymi w Warszawie Wrocławiu Poznaniu Łodzi Krakowie, Katowicach Ostatnio manifestowaliśmy w Olsztynie wspierając protestującego przed sądem ojca od Andrzeja Duszaka, który od dwóch lat nie widział swoich dzieci. Andrzej głoduje od 30 października - dodaje.
       Kolejna manifestacja odbędzie się 26 listopada w Gliwicach a następna 5 grudnia w Warszawie przed Kancelarią Prezesa Rady Ministrów.
Przedstawiciele stowarzyszenia domagają się, by do kodeksu rodzinnego wprowadzić tak zwaną opiekę wspólną - opiekę naprzemienną (równoważną) na wzór rozwiązań stosowanych w krajach zachodnich, skandynawskich. - Szwedzkie badania pokazują że w przypadku rozstania rodziców jest to najlepsza dla dziecka forma sprawowania opieki. Opieka naprzemienna sprawowana nad dziećmi w przypadku rozejścia się rodziców ma za swój podstawowy cel umożliwienie dzieciom swobodnego przebywania i z matką i z ojcem. Szeroki, nieskrępowany kontakt z obojgiem rodziców do stanowi wsparcie dla podtrzymywania naturalnej więzi rodzinnych - mówi Marcin Nowak.

KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZRedakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy


Autor:
Treść komentarza:

Wybierz obrazek na którym narysowany jest dom:Kartka przedszkolaka
REKLAMA

SPORT

14 VII 2018, 19:11:00

Popłyną szlakiem Wielkiej Pętli Wielkopolski

Sara Kowalska z Kleczewa wicemistrzynią Wielkopolski w sprincie

Mundial 2018 w Kinie za Rogiem

Zapraszamy na Finał IV Pucharu Playarena Konin

KULTURA

18 VI 2018, 07:35:00
Wakacje w KDK

Ludowa wizja świata w „Etnoilustracjach” – wystawa grafik makatek

Filmowe święto 64. OKFA - dobre kino, koncert, spotkania

MARATON HORRORÓW