Jeśli chcesz dynamicznego stylu na małej przestrzeni, mamy kilka sugestii, które mogą pomóc. Niekoniecznie musisz też myśleć drobiazgowo. Chcesz natychmiastowej zmiany salonu? Wymień swój drewniany stolik kawowy na model ze szklanym blatem. To doda blasku i sprawi, że twoja przestrzeń będzie również wyglądać na większą. Oszukiwanie oka może być potężnym elementem w dobrym projekcie, a my mamy tylko sztuczki, aby zmienić salon, wąską sypialnię lub małą kuchnię w przytulną przestrzeń, o której marzysz .

Widzieć podwójnie z lustrami

Lustra tworzą iluzję przestrzeni. Zwiększają także ilość światła w pomieszczeniu. Aby uzyskać podwójny efekt, ustaw lustra naprzeciwko okien, aby wykorzystać naturalne światło i nadać pokojowi bardziej otwarty wygląd. Nie musisz też wydawać fortuny na przyzwoite lustra. Zamiast kupować jedno wielkie lustro, kup dwa mniejsze i powieś je obok siebie, jeden pod drugim, lub delikatnie je przesunąć, aby stworzyć ruch i zainteresowanie. Lustra działają również dobrze za otwartymi półkami i nad łóżkami, sofami i kominkami. Gdy masz małą przestrzeń, lustro może być ogromnym atutem.

Wybierz lekki monochromatyczny wygląd

Używając tego samego jasnego koloru do wykładzin, zasłony i ściany mogą zrównoważyć niewielką przestrzeń i odreagować linie i kąty. To oszustwo, które sprawi, że ściany i sufit będą się cofać, dodając złudzenie przestronności. Być może martwisz się o wymianę żywej, interesującej atmosfery na iluzję kilku dodatkowych centymetrów. W rzeczywistości jest odwrotnie. Możesz dodać tyle ile chcesz, za pomocą draperii, narzut i innych akcesoriów. Neutralna paleta ułatwi ci uniknięcie zatłoczonego, niezorganizowanego wyglądu, gdy zaczniesz dodawać swoje ulubione odcienie czerwieni, fioletu i zieleni.

Zmniejsz swoje meble

Ogromna kanapa w małym salonie jest trudna do zakamuflowania, dlatego zmień meble tak, aby pasowały do dostępnej powierzchni. Aby uzyskać sofę przyjazną dla miejsca, zgub powiększone ramiona i wybierz coś bardziej opływowego. Wybierz mniejszy stolik kawowy. Wybierz stół kuchenny z wysuwanym blatem, który możesz dostosować do zmieniających się potrzeb. Inne pomysły, które Ci się spodobają: Kup wąską komodę, która zmieści się w twoim pokoju. Używaj płytkich skrzyń, które obejmują ściany i pozostawiają dużo miejsca do poruszania się. Użyj zagnieżdżonych stolików w swoim salonie, aby uzyskać wszechstronność i oszczędność miejsca.

Wybierz wielozadaniowość

Wybierz podwójną funkcję skrzyń, krzeseł, które zamieniają się w łóżka i taborety, które przekształcają się w krzesła, to tylko trzy przykłady elementów dekoracyjnych, które mogą wykonać podwójną pracę w mgnieniu oka. Są wielozadaniowe, które mają styl i tajną funkcjonalność, którą pokochają nawet ludzie z dużą ilością miejsca. Możesz rozszerzyć tę zasadę również na swoje urządzenia kuchenne. Oszczędzaj cenną przestrzeń na blacie, inwestując w urządzenia, które mogą wykonywać wiele funkcji, takie jak tostery i roboty kuchenne z mikserem i przystawkami.

Otwarte półki

Małe przestrzenie mogą być wygodne, przytulne i całkowicie atrakcyjne, ale zwykle brakuje im miejsca do przechowywania. Kiedy wykorzystasz każdy dostępny cal powierzchni w szafkach, szafach, schowkach i pojemnikach, rozważ przechowywanie swoich rzeczy na widoku. Otwarte półki, wolnostojące lub montowane na ścianie, mogą stworzyć miejsce do przechowywania i styl za jednym wygodnym pociągnięciem. Nie musisz też trzymać wszystkiego na zewnątrz. Pudełka z bambusa, drewna, wikliny, szkła i tkaniny mogą być ozdobne i nadal pełnić funkcję kryjówek dla małych kolekcji, przedmiotów użytkowych i dodatkowych rzeczy. Półki nad piecem, nad kanapą lub jako prowizoryczny zagłówek mogą stworzyć wiele dodatkowego miejsca do przechowywania rzeczy. Inne opcje: Zamontuj półki wokół okien jako inspirującą i przydatną obróbkę okna. Połóż półkę nad drzwiami w łazience, aby przechowywać dodatkowe ręczniki. Zamontuj druciane półki w szafach i szafkach, aby przechowywać przyprawy, pokrywki i gąbki.