5 sposobów na maksymalizację przestrzeni do przechowywania w łazience

Dla wielu z nas łazienka jest wewnętrznym sanktuarium, które widzi wiele akcji w ciągu dnia. Jest to również repozytorium niezbędnych rzeczy, które utrzymują nas w czystości, zroszonej świeżości i dbają o perfekcję. Jeśli Twoja łazienka jęczy pod ciężarem większej ilości mikstur, urządzeń i perfum, niż pomieści miejsce na półce, czas na działanie. Przestrzeni intymnej nie trzeba kwestionować. Jeśli ta urocza umywalka na cokole wymazała wszystkie twoje przydatne miejsce do przechowywania lub twoja szafka nie jest wystarczająco duża, aby ukryć znamienne oznaki twojego poszukiwania najlepszego nawilżacza na świecie, istnieją sposoby na maksymalne wykorzystanie tego, co masz.

Półki

Pomyśl o wąskich półkach jak o wieży mocy. Te bardzo wąskie półki rozkładają się bardziej niż na zewnątrz. Idealnie nadają się do butelek, tub i innych drobiazgów. Ponieważ półki mogą mieć zaledwie po kilkanaście centymetrów i układać w stos od pięciu do 10 półek, są one dobrej wielkości, aby zmieścić się między komodą a toaletką lub komodą i wanną. Mogą również dodać wysokość i punkt centralny do pokoju. Chcesz ukryć kilka swoich potrzebnych przedmiotów? Umieść je w wąskich dekoracyjnych koszach przed ich odstawieniem.

Regały użytkowe

To niesamowite, ile różnych rodzajów półek i pojemników jest specjalnie zaprojektowanych, aby pasowały do istniejącego krajobrazu Twojej łazienki. Od półek okalających komodę po druciane regały, które mieszczą się nad kabiną prysznicową – te małe niezbędne akcesoria łazienkowe ułatwiają życie, dodając miejsce do przechowywania w miejscu, gdzie jest to potrzebne. Nie muszą też wyglądać kiepsko. Potrzebujesz więcej opcji? Sprawdź przejście do sklepu z artykułami gospodarstwa domowego w lokalnym sklepie dla majsterkowiczów. Możesz dodać półki do drzwi swojej toaletki lub nawet zastąpić swoją apteczkę głębszą lub wyższą jednostką.

Wykorzystanie narożników

Jeśli masz starszy dom lub łazienka jest dodatkiem, możesz mieć ładny pusty róg, w którym można zmieścić małą szafkę z drewna lub wikliny. Te niezależne jednostki mogą również wyglądać osobliwie i czarująco. Zamiast wybierać prostokątną jednostkę, wypróbuj trójkątną narożną jednostkę. Usprawni to przestrzeń i będzie wyglądać, jakby była dopasowana. Jeśli nie możesz znaleźć szafki narożnej przeznaczonej do kąpieli, wypróbuj lokalne zaopatrzenie kuchni dla kilku prawdopodobnych kandydatów.

Ukryj przedmioty w zwykłym widoku

Kiedy przestrzeń w łazience jest na wagę złota, zawsze możesz podejść bezpośrednio i trzymać swoje rzeczy osobiste na blatach i na standardowych półkach ściennych. Aby zapewnić prywatność, ukryj niezbędne przedmioty w drewnianych, wiklinowych lub drucianych pojemnikach. Większość sklepów z artykułami rzemieślniczymi i artykułami dla majsterkowiczów zawiera pudełka, kosze, torby i wieszaki w rozsądnych cenach, przeznaczone do otwartych półek.

Oczyść, konsoliduj i organizuj

Nie zawsze możesz kupić rozwiązanie problemu znalezienia wystarczającej ilości miejsca do przechowywania. Ograniczanie bałaganu w łazience do minimum, abyś wiedział, gdzie są, kiedy ich potrzebujesz, i pozbycie się tego, czego nie używasz, wszystko to jest częścią skutecznej strategii przechowywania w łazience. Przenoszenie przedmiotów sezonowych do innego pokoju może również oszczędzić miejsce. W końcu, kiedy na parapecie jest śnieg, czy naprawdę potrzebujesz czterech butelek ochrony przeciwsłonecznej w apteczce?

Przeprowadzanie kwartalnych inwentaryzacji w łazience może pomóc Ci pozbyć się przeterminowanych recept, pomadek do ust , matowych brzytew i wszystkich innych produktów ubocznych aktywnego i stylowego stylu życia. Pomyśl tylko o przestrzeni, którą zwolnisz na inne rzeczy.