nielegalny pobór prądu
fot. Komenda Miejska Policji w Koninie

Policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Ekonomiczną Komendy Miejskiej Policji w Koninie wspólnie z pracownikami zakładu energetycznego ujawnili nielegalny pobór energii elektrycznej na jednej z posesji w powiecie konińskim.

Kontrola została przeprowadzona w poniedziałek. W jej trakcie ustalono, że 53-letni mieszkaniec powiatu od końca marca tego roku korzystał z energii elektrycznej za pomocą nielegalnego przyłącza wykonanego z pominięciem układu pomiarowego.

Takie podłączenie umożliwiało pobór energii bez jej rejestrowania przez licznik.

Kradzież energii elektrycznej jest przestępstwem zagrożonym karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Komenda Miejska Policji w Koninie