Policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Ekonomiczną Komendy Miejskiej Policji w Koninie wspólnie z pracownikami zakładu energetycznego ujawnili nielegalny pobór energii elektrycznej na jednej z posesji w powiecie konińskim.
Kontrola została przeprowadzona w poniedziałek. W jej trakcie ustalono, że 53-letni mieszkaniec powiatu od końca marca tego roku korzystał z energii elektrycznej za pomocą nielegalnego przyłącza wykonanego z pominięciem układu pomiarowego.
Takie podłączenie umożliwiało pobór energii bez jej rejestrowania przez licznik.
Kradzież energii elektrycznej jest przestępstwem zagrożonym karą do 5 lat pozbawienia wolności.
Źródło: Komenda Miejska Policji w Koninie













