Lampy natynkowe – czy warto się na nie zdecydować?

Jeżeli poszukujemy dla siebie odpowiednich lamp, to z pewnością zdążyliśmy się już zorientować, że ich wybór jest naprawdę duży. Dlatego właśnie tak ważne jest to, abyśmy dokładnie przemyśleli, które z nich będą dla nas odpowiednie i które zagwarantują nam niezbędną ilość światła. To też oznacza, że na taki wybór powinniśmy poświęcić odpowiednio dużo czasu.

Jakie oświetlenie wybrać na sufit?

Do tej pory niezwykle popularne były plafony. Montuje się je na suficie i mamy gwarancję rozproszonego światła, które świetnie rozjaśni nam np. przedpokój. Z drugiej jednak strony, jeśli bardziej zależy nam na punktowym oświetleniu, jeśli będzie nam zależało na rozjaśnieniu konkretnego punktu, to możemy wybrać dla siebie lampy natynkowe. Zazwyczaj mają one owalny lub stożkowy kształt, a to oznacza, że oświetlają jeden punkt, ponieważ świecą pionowo. Dlatego też, jeśli chcemy mieć takie oświetlenie, to powinniśmy się zdecydować na zamontowanie kilku lamp.

nowoczesna lampa led z doniczką na kwiatek

Ciekawa alternatywa dla plafonów nowoczesnych

Z pewnością takie nowoczesne lampy natynkowe będą ciekawą alternatywą dla plafonów, które niektórym już się znudziły. Ich producenci robią wszystko, aby były one ciekawe, dlatego powoli zaczynają pojawiać się takie w kształcie prostokąta czy kwadratu. Jednak musimy pamiętać, że one nigdy nie będą dawały rozproszonego światła, zawsze będą oświetlały bardziej konkretny punkt. Jeśli nam to odpowiada, to oznacza, że te lampy są stworzone dla nas.

Warto zobaczyć z czego możemy tutaj przebierać. Może się wówczas okazać, że po raz pierwszy usłyszymy o lampach natynkowych i tak nam się spodobają, że postanowimy je kupić.

Uniwersalne i nowoczesne oświetlenie LED

Nowoczesne oświetlenie led to uniwersalne lampy nadające się do najróżniejszych pomieszczeń w domu czy w pomieszczeniach użytku publicznego. Technologie led obecnie dostępne w coraz większej ilości lamp, żarówki w różnych kolorach i formach.

plafony do nowoczesnego korytarza - białe

Oświetlenie ma bardzo wiele możliwości dekoracyjnych. Znakomicie eksponuje wybrane ściany, podświetla lustra, stanowi efektywne dopełnienie mebli, znakomicie sprawdzi się w pomieszczeniach gdzie często korzystamy z włączonego światła. Oświetlenia led są energooszczędne i ekologiczne, ponieważ nie zawierają metali ciężkich jak jak m. in rtęć, która występuje w tradycyjnych żarówkach. Często wykorzystywanym rozwiązaniem są panele led podtynkowe, mogą oświetlać równomiernie wybraną przestrzeń. Panele led pobierają znacznie mniej energii niż inne rodzaje oświetlenia a mogą wyprodukować kilkakrotnie więcej światła. Oświetlenie led wymaga rzadkiej wymiany, ponieważ nie przegrzewa się, dzięki temu mogą służyć nam nawet kilka lat. Niektóre żarówki mogą pracować do 50 tys. godzin.

Jeśli planujemy zmienić wystrój naszego domu ciekawym rozwiązaniem będzie panel led. Stanowi on ciekawy design a przy tym są energooszczędne, więc jest to idealny pomysł na podkreślenie piękna swojego mieszkania.