Zakochaj się w Koninie –miejsca, które warto odwiedzić

Położony w środkowej Polsce Konin w ocenie turystów jest miejscem nadzwyczaj urokliwym, które przy odrobinie chęci naprawdę można pokochać. Co warto zobaczyć, wybierając się tam na weekend?

Park makiet „Mikroskala”

Park miniaturowych makiet „Mikroskala” to obiekt będący w stanie zaciekawić nie tylko najmłodszych, podróżujących z rodzicami, ale i samych dorosłych.

Makiety przedstawiają wydarzenia i miejsca historyczne, dotyczące samego Konina, jak np. zamek w Koninie czy koniński słup drogowy, ale i całej Polski, jak makieta prezentująca stan wojenny w Polsce czy kampanię wrześniową. Znajdują się tu również makiety odwzorowujące historię powszechną, obecna jest m.in. makieta prezentująca flotę Krzysztofa Kolumba, słynne zatonięcie Titanica czy atak atomowy na Hiroszimę.

Swoje miejsce mają tu też dokonania z dziedziny techniki: miniaturowe wesołe miasteczko, podbój kosmosu, pociągi kolejowe czy samolot Concorde. W takiej formie można obejrzeć również miniaturowe dinozaury i zjawiska pogodowe jak tornado czy tsunami. Wiele makiet dotyczy znanych dzieciom i dorosłym bajek i filmów animowanych oraz scen z literatury i kultowych dzieł kinematografii, np. Gwiezdnych wojen.

Makiety są interaktywne i uruchamiają się na życzenie zwiedzającego.

Jezioro Turkusowe

Biały piasek, lazurowa woda i przede wszystkim zapierające dech w piersiach egzotyczne widoki – to wszystko właśnie można zobaczyć w Koninie. Słynne konińskie jezioro niezwykły kolor swojej wody zawdzięcza zawartym w niej dużym ilościom węglanu wapnia. Ze względu na zasadowy odczyn wody, turyści nie mają dostępu do jeziora, ale dobrą obserwację umożliwia im punkt widokowy, z którego można podziwiać to wyjątkowe miejsce. Kąpiele są surowo zabronione, więc polskie „Karaiby” są jedynie uciechą dla oka, ale mimo to uznawane są za niezwykle ciekawe, warte zobaczenia miejsce.

Park im. Fryderyka Chopina

Położony w sercu starówki park miejski to nie tylko obszar przeznaczony do spacerów na świeżym powietrzu, ale przede wszystkim miejsce zetknięcia się człowieka z przyrodą na wiele sposobów. Istnieje tam m.in. Przyrodnicza Ścieżka Edukacyjna, która umożliwia zapoznanie się z florą i fauną regionu oraz wiele plansz tematycznych. Oprócz tego na terenie parku znajduje się mini zoo, w którym można spotkać m.in. alpaki, strusie afrykańskie, emu, kozy, dziki, osły kuce oraz daniele.

Bulwar Nadwarciański

Znajdujący się w pobliżu starego rynku bulwar nadwarciański to urokliwe miejsce, oferujące przede wszystkim przechadzki po cudownej okolicy, którą można podziwiać z tarasów widokowych i rekreacyjnych. Oprócz tego, w jego pobliżu znajdują się dwa amfiteatry, przystań pasażerska, marina rzeczna, ścieżki dolne i górne oraz łąka rekreacyjna z oczkiem wodnym i dwoma kładkami. Niedaleko znajduje się kawiarnia z widokiem na rzekę, w której delektując się kawą i słodkim deserem, można jednocześnie podziwiać Wartę ze specjalnie przygotowanego tarasu. Latem odbywają się tam koncerty i warsztaty, zapewniając cudowną atmosferę i niezapomniane przeżycia.