Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
 Sobota 10 Grudnia 2016 r.    //////     Jesteś pierwszy na miejscu zdarzenia? Masz ciekawe nagranie? Napisz do nas! redakcja@wkonin.pl
miejsce na reklame
pracownik magazynowy
gornik konin

Aktualności


...
9 XII 2016, 14:36:00

Odświeżanie dużego parku

Zaczęły się prace przy odświeżaniu Parku Miejskiego im. Żerminy Składkowskiej w Turku. Wycinane są suche i chore drzew, które zostaną zastąpione młodymi okazami.
czytaj więcej »

9 XII 2016, 14:34:00

Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Licheniu

 Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Licheniu

8 grudnia, podczas uroczystej Mszy św. w kościele parafialnym pw. św. Doroty o godz. 17.00 księża i bracia marianie odnowili swoje śluby zakonne. Zakonnicy obchodzili święto patronalne mariańskiego zgromadzenia – uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

czytaj więcej »

9 XII 2016, 09:38:00

Koncert Świąteczny

Koncert Świąteczny

Akademicki Chór PWSZ w Koninie oraz Ostrowski Chór Męski „Echo” będą głównymi wykonawcami repertuaru, który wypełni Koncert Świąteczny w PWSZ w Koninie. Na koncert zaprasza prof. Mirosław Pawlak, rektor uczelni. Wstęp jest wolny. czytaj więcej »

9 XII 2016, 09:00:00

I Festiwal Piosenki Zimowej i Świątecznej

I Festiwal Piosenki Zimowej i Świątecznej

74 uczestników zaprezentowało się w Młodzieżowym Domu Kultury w Koninie odbył się I Festiwal Piosenki Zimowej i Świątecznej-MDK Konin. czytaj więcej »

9 XII 2016, 08:47:00

Artur Barciś w Starym Mieście

Artur Barciś w Starym Mieście

Po raz kolejny Biblioteka w Starym Mieście zaprosiła na spotkanie z artystą. Tym razem gościem był znakomity polski aktor teatralny, filmowy i telewizyjny Artur Barciś. Największą popularność i sympatię widzów przyniosły mu role w serialach telewizyjnych "Miodowe lata" oraz "Ranczo" . Jest laureatem nagrody dla najlepszego aktora na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Australii. MATERIAŁ TV

czytaj więcej »

9 XII 2016, 08:23:00

Nowoczesna chce powołać radę rozwoju

Nowoczesna chce powołać radę rozwoju

Nowoczesna Konin występuje z inicjatywą utworzenia Regionalnej Rady Rozwoju Gospodarczego i Ochrony Środowiska. czytaj więcej »

9 XII 2016, 08:18:00

ZSCKU w świecie „okien, bram, krat i rolet”

ZSCKU w świecie „okien, bram, krat i rolet”

Uczniowie z klasy I i II technikum ekonomicznego o specjalności „służba celna” złożyli wizytę w firmie KRISPOL we Wrześni. Firma zajmuje się produkcją bram, krat, rolet oraz stolarki okiennej przeznaczonych na rynek polski i zagraniczny.
czytaj więcej »

9 XII 2016, 08:14:00

ZSG Trąbczyn w filmie polsko-holenderskim

ZSG Trąbczyn w filmie polsko-holenderskim

Uczniowie Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego im. Unii Europejskiej w Trąbczynie wraz z nauczycielami zwzięły udział w realizacji polsko-holenderskiego filmu fabularnego pt. „Light as feathers” („Lekki jak piórko”). czytaj więcej »

8 XII 2016, 15:09:00

Filia Biblioteczna w Budzisławiu Kościelnym

Filia Biblioteczna w Budzisławiu Kościelnym

7 grudnia 2016 r. odbyła się w poznańskim hotelu IBB „Andersia” gala XVII Konkursu pn. „Działania proekologiczne i prokulturowe w ramach strategii rozwoju obszarów wiejskich” organizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego. czytaj więcej »

8 XII 2016, 15:08:00

Srebrny jubileusz

Z okazji przypadającej 25. rocznicy utworzenia Katolickiego Liceum i Gimnazjum im. św. Filipa Neri w Radomiu, uczniowie tej szkoły, wraz z dyrekcją i kadrą pedagogiczną, przybyli do Sanktuarium Maryjnego w Licheniu, aby u stóp Matki Bożej dziękować za ćwierć wieku działalności i prosić o dalsze łaski.
czytaj więcej »

8 XII 2016, 15:02:00

Młodzi adepci przekładu

Młodzi adepci przekładu

Tekst piosenki „Melancholy Mood” z tegorocznej płyty Boba Dylana oraz wiersz „Stille” współczesnego niemieckiego poety Leopolda Perscha znalazły się wśród tekstów, które mieli przetłumaczyć uczestnicy kolejnego już konkursu tłumaczeniowego zorganizowanego przez Wydział Filologiczny PWSZ w Koninie dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych Konina i okolicznych miejscowości.

czytaj więcej »

8 XII 2016, 10:25:00

Wypadek w miejscowości Wola Łaszczowa

Wypadek w miejscowości Wola Łaszczowa

Trzy osoby zostały poszkodowane w wypadku, do którego doszło 7 grudnia 2016r. tuż przed godz.13.00 w miejscowości Wola Łaszczowa, gmina Kazimierz Biskupi.
czytaj więcej »

...

Kartka przedszkolaka
REKLAMA
Elektrozlom

SPORT

30 XI 2016, 14:09:00
Bezpłatne badania mammograficzne

Strażacy z Konina mistrzami województwa w piłce siatkowej

Siłowali się na ręce

Eliminacje do XIV Olimpiady Sportowej

II Konińska Liga A1

Grali w golfa

KULTURA

9 XII 2016, 10:16:00
Zainspirowani Licheniem - otwarcie wystawy

KALENDARIUM Centrum Kultury i Sztuki w Koninie

Filmowy Sylwester w kinie Oskard

Salon bardzo rodzinny i świąteczny

Kolęda na wysokości - jarmark bożonarodzeniowy

PREZENT-ujemy Filmowe Mikołajki w Kinie Centrum