Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
 Poniedziałek 20 Lutego 2017 r.    //////     Jesteś pierwszy na miejscu zdarzenia? Masz ciekawe nagranie? Napisz do nas! redakcja@wkonin.pl
miejsce na reklame
gornik konin

Aktualności


...
20 II 2017, 19:43:00

Artur Andrus wystąpił dla licheńskiego hospicjum

Artur Andrus wystąpił dla licheńskiego hospicjum

Łączną kwotę 23 324 zł udało się pozyskać w trakcie koncertu charytatywnego "Głosy dla hospicjów" zorganizowanego przez Hospicjum im. św. Stanisława Papczyńskiego w Licheniu Starym. Gwiazdą wieczoru był Artur Andrus, polski dziennikarz, poeta, autor tekstów piosenek, piosenkarz, artysta kabaretowy i konferansjer.

czytaj więcej »

20 II 2017, 19:40:00

Szybki internet dla kolejnych szkół w Wielkopolsce

Szybki internet dla kolejnych szkół w Wielkopolsce

Ponad 600 placówek szkolnych w całej Wielkopolsce zostanie podłączonych do sieci szybkiego internetu. Jest to efekt porozumienia zawartego pomiędzy Ministerstwem Cyfryzacji a wielkopolskim operatorem INEA. Uroczyste podpisanie dokumentu odbyło się 20 lutego w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Wysokiem. INEA jest pierwszym operatorem w Polsce, z którym Ministerstwo podpisało porozumienie na rzecz rozwoju cyfryzacji polskiego szkolnictwa. czytaj więcej »

20 II 2017, 09:28:00

23-latek kierował autem pod działaniem narkotyków

Policjanci zatrzymali 23-letniego mężczyznę, który kierował autem pod działaniem środków odurzających. W wyniku przeprowadzonej przez mundurowych kontroli osobistej okazało się także, że mieszkaniec Koła posiada przy sobie narkotyki. Młodemu mężczyźnie grozi do 3 lat pozbawienia wolności. czytaj więcej »

20 II 2017, 09:20:00

Podpisanie umowy na budowę sali sportowo-środowiskowej w Liścu Wielkim

Podpisanie umowy na budowę sali sportowo-środowiskowej w Liścu Wielkim

W auli Biblioteki Publicznej Gminy Stare Miasto uroczyście podpisana została umowa na dokończenie budowy sali sportowo-środowiskowej w Liścu Wielkim. Wykonawcą wyłonionym w przetargu zostało Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego z Ostrowa Wielkopolskiego, spółka specjalizująca się w budowie obiektów sportowych, w tym sal sportowych i gimnastycznych.
czytaj więcej »

20 II 2017, 09:02:00

Kontrole z nalepkami ostrzegającymi

Kontrole z nalepkami ostrzegającymi

Urząd Miejski w Turku nieustannie prowadzi kontrole segregacji odpadów komunalnych. Od tego miesiąca mieszkańcy będą ostrzegani przez konsekwencjami nieprawidłowego segregowania śmieci. czytaj więcej »

20 II 2017, 09:01:00

Patron z klasą

Patron z klasą

„Patron z klasą, klasa z Patronem” – pod takim hasłem odbył się w Szkole Podstawowej w Wilczynie Dzień Patrona. Przypomnijmy, że placówka nosi imię Władysława Broniewskiego. czytaj więcej »

18 II 2017, 03:57:00

Targi Regionów i Produktów Turystycznych TOUR SALON

Targi Regionów i Produktów Turystycznych TOUR SALON

Na „powiew lata w środku zimy” zaprasza Starostwo Powiatowe w Koninie. A wszystko to w Poznaniu od piątku (17 lutego) do niedzieli (19 lutego) na Targach Regionów i Produktów Turystycznych TOUR SALON.
czytaj więcej »

18 II 2017, 02:03:00

Konkurs Floriana

Związek Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej wraz z miesięcznikiem „Strażak” zachęcają do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Floriany na Najlepsze Inicjatywy dla Społeczności Lokalnych z udziałem OSP i Samorządów. czytaj więcej »

17 II 2017, 13:30:00

W Wilczynie debatowali o oświacie

W Wilczynie debatowali o oświacie

Podczas ostatniej, nadzwyczajnej sesji Rady Gminy w Wilczynie, radni zajęli się reformą oświaty. Zgodnie z podjętą uchwałą w sprawie dostosowania sieci szkół podstawowych i gimnazjów do nowego ustroju szkolnego, na terenie gminy pozostaną trzy szkoły podstawowe. czytaj więcej »

17 II 2017, 12:42:00

Gmina Rychwał nagrodziła sportowców

Gmina Rychwał nagrodziła sportowców

W Hali widowiskowo-sportowej w Rychwale odbyło się uroczyste "Podsumowanie roku sportowego 2016". Podczas spotkania Burmistrz Stefan Dziamara wraz z przedstawicielami Samorządu Rychwała podziękował osobom, które w minionym roku reprezentowały gminę i aktywnie uczestniczyły w życiu sportowym. MATERIAŁ TV
czytaj więcej »

17 II 2017, 12:14:00

Podaruj ołówek, kredkę, długopis…

Podaruj ołówek, kredkę, długopis…

Długopisy, ołówki, kredki, bloki - to przybory szkolne, które na co dzień często są w posiadaniu każdego ucznia - nawet tego najmniejszego. Są one dla niego pewnym standardem i tak naprawdę nie zwraca na nie większej uwagi. A jednak są dzieci na świecie, którym tych rzeczy bardzo potrzeba. czytaj więcej »

17 II 2017, 11:08:00

Powiat Turecki wyremontuje w tym roku Smorawińskiego

 Powiat Turecki wyremontuje w tym roku Smorawińskiego

750 tysięcy złotych będzie kosztować przebudowa ulicy Smorawińskiego w Turku. Ogłoszenie przetargu na wyłonienie wykonawcy robót budowlanych odbędzie się jeszcze w tym miesiącu.
czytaj więcej »

...

Kartka przedszkolaka
REKLAMA
supramed

SPORT

20 II 2017, 09:05:00
Halowy Turniej Piłki Nożnej Orlików E2 „Rzgów Cup 2017”

Pięć medali na dobry początek roku

Halowy Turniej Piłki Nożnej Orlików

KARATE UKS KLECZEW - NOWY ROK NOWE BARWY

Turniej tenisa

Ferie na sportowo

KULTURA

17 II 2017, 11:54:00
Wernisaż rysunku Jakuba Kwiatkowskiego

Zaproszenie na koncert

Miłosna wystawa w Chacie Młynarza

Środa z kinem niezależnym

36. Festiwal Piosenki dziecięcej i młodzieżowej

Artystyczne ferie w KDK