Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
 Sobota 10 Grudnia 2016 r.    //////     Jesteś pierwszy na miejscu zdarzenia? Masz ciekawe nagranie? Napisz do nas! redakcja@wkonin.pl
miejsce na reklame
euco
gornik konin

AKTUALNOŚCI

4 VIII 2010, 11:14:40

STARE MIASTO: Gmina przyszłości?

STARE MIASTO: Gmina przyszłości?

Gmina Stare Miasto zgłosiła się do konkursu Gmina Przyszłości organizowanego przez Puls Biznesu. Czy wygra? To zależy także od internautów.


Do konkursu zgłosiły się 32 samorządy z 59 projektami. Wśród nich duże miasta jak Rzeszów i Częstochowa i małe miejscowości, między innymi Stare Miasto, które zgłosiło budowę wiejskiego placu zabaw wraz z infrastrukturą sportowo-rekreacyjną w miejscowości Żychlin.

Wpływ na wyniki akcji mają internauci, którzy mogą wybrać najciekawsze projekty gmin, dbających o proekologiczne rozwiązania energetyczne i zrównoważony rozwój lokalnych społeczności. Aby wesprzeć udział gminy w konkursie, należy oddać na nią głos na stronie www.kibicujklimatowi.pl/konkurs/projects.

Oprócz głosów internautów, o wyborze najlepszej gminy zadecyduje rada ekspertów, w skład której wchodzą: dr inż. Arkadiusz Węglarz (Krajowa Agencja Poszanowania Energii), dr Andrzej Hałasiewicz (Uniwersytet im. Mikołaja Kopernika w Toruniu), mgr inż. Artur Michalski (Grupa
Doradztwa Europejskiego), mgr Bożena Wróblewska i mgr Kamil Dolata (Gaspol). Jury oceni mi. in. innowacyjność projektów oraz mierzalne efekty przeprowadzonych działań.

Celem projektu zgłoszonego przez Stare Miasto jest zwiększenie tożsamości społecznej i polepszenie życia mieszkańców wsi oraz wzrost atrakcyjności turystycznej obszaru przez budowę infrastruktury sportowo-rekreacyjnej i zagospodarowanie terenu. Projekt został zrealizowany w miejscowości Żychlin na terenie Gminy Stare Miasto. Przedsięwzięcie objęło, m.in. budowę wielofunkcyjnego boiska sportowego w nawierzchni syntetycznej do gry w piłkę siatkową, koszykową i ręczną oraz korty tenisowe o powierzchni 968 m2 wraz z ogrodzeniem, a także boiska w nawierzchni trawiastej i żwirowej do gry w badmintona.

W ramach projektu zbudowano również plac zabaw dla dzieci o powierzchni 250 m2 w nawierzchni syntetycznej wraz z ogrodzeniem oraz plac zabaw w nawierzchni żwirowej o powierzchni 367 m2 wraz z urządzeniami dla dzieci w wieku od 3 – 14 lat. Projekt objął też budowę parkingu, zagospodarowanie terenu poprzez utworzenie: zielonej przestrzeni rekreacyjnej, ciągów komunikacyjnych, ścieżek spacerowych i ustawienie elementów edukacyjno-dekoracyjnych w postaci modeli dinozaurów wraz z ich charakterystyką. Całość przedsięwzięcia uzupełnione zostało przez utworzenie ścieżki edukacyjnej przyrodniczo-kulturowej w przyległym do obiektu lesie.

Celem projektu jest utworzenie bazy spotkań nie tylko dla mieszkańców Żychlina, ale całej Gminy Stare Miasto oraz gmin sąsiadujących, takich jak Krzymów, Konin, Tuliszków i Rychwał.

Laureaci konkursu otrzymają tytuł „Gminy przyszłości” oraz nagrody rzeczowe (m.in. zestaw kolektorów słonecznych wraz z montażem). Wyniki konkursu zostaną ogłoszone na przełomie września i października.

KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZRedakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy


Autor:
Treść komentarza:

Wybierz obrazek na którym narysowany jest dom:Kartka przedszkolaka
REKLAMA
Elektrozlom

SPORT

30 XI 2016, 14:09:00
Bezpłatne badania mammograficzne

Strażacy z Konina mistrzami województwa w piłce siatkowej

Siłowali się na ręce

Eliminacje do XIV Olimpiady Sportowej

II Konińska Liga A1

Grali w golfa

KULTURA

9 XII 2016, 10:16:00
Zainspirowani Licheniem - otwarcie wystawy

KALENDARIUM Centrum Kultury i Sztuki w Koninie

Filmowy Sylwester w kinie Oskard

Salon bardzo rodzinny i świąteczny

Kolęda na wysokości - jarmark bożonarodzeniowy

PREZENT-ujemy Filmowe Mikołajki w Kinie Centrum