Jesteś pierwszy na miejscu zdarzenia? Daj nam cynk! redakcja@wkonin.pl, tel. 63 245 80 07 lub 795 596 691. Jesteśmy do Twojej dyspozycji! *** Więcej filmów? www.Wirtualna.TV -najszybsza telewizja w regionie! *** Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Nakręciłeś telefonem ciekawy film? Pokaż to innym! redakcja@wkonin.pl










Login:
Hasło:
Pogoda w Koninie



KONIN: Mieszkania TBS.
AKTUALNOŚCI
« powrót
KONIN: Mieszkania TBS.
22 III 2010, 13:24:03

Mieszkania przy ulicy Spółdzielców, należące niegdyś do upadłego TBS, obecnie zostały wystawione na sprzedaż. [+VIDEO]


Blok powstał 10 lat temu. Obecnie przejął go Syndyk, który próbował sprzedać mieszkania. Brak chętnych spowodował jednak ,że rozpoczęto sprzedaż mniejszych nieruchomości.Mieszkańcy twierdzą, że Syndyk nie liczy się z ich zdaniem. Poprosili, więc o pomoc prawnika, który będzie reprtezentował ich interesy.Lokatorzy boją się nowego właściciela, który prawdopodobnie podniesie czynsz. Wiceprezydent Konina Andrzej Sybis podkreśla, że pomoc osobom, które chcą wykupić mieszkania od TBS-u jest bezcelowa. Miasto nie będzie udziela wsparcia osobom, które chcą pozostać właścicielami,
ale nie mają na to funduszy.



 

 

KOMENTARZE



Panie Sybis, ze swoim podejsciem do ludzi to TY nie masz tutaj juz nic roboty. Skoro chcemy wykupic to chyba dysponujemy funduszmi. Twoja kariera polityczna wlasnie legła w gruzach. W przyszlosci nie licz na poparcie kilkuset ludzi.!!!!
~ Dariusz S dnia: 2010-03-22 19:12:32
Szanowny Panie Wiceprezydencie większość mieszkańców stać na wykupienie swego mieszkania. Jedyną rzeczą jakiej oczekujemy od Pana to pomoc w umożliwieniu nam wykupienia tych mieszkań.
~ Mieszkaniec dnia: 2010-03-22 21:03:13
Panie Sybis najemcy wpłacając kaucje i partycypacje w kosztach wpłacili tyle, że wystarczy na wykup mieszkania a skoro Pan nie ma o tym pojęcia niecha Pan się nie wypowiada. Pana czas już chyba dobiegł końca pełni Pan fukcje w UM za nasze podatki a do wypowiedzi Pan się nie przygotował nie będziemy tolerować kogoś kto nie potrafi przygotować się do wypowiedzi. Może następne wybory coś zmienią już dość marnotrawienia podatków darmozjady.
~ lokator dnia: 2010-03-22 21:51:36
My wyborcy podkreślamy, że na pana sybisa już nie zagłosujemy.
~ won dnia: 2010-03-23 07:56:31
Panie Sybis, ze swoim podejsciem do ludzi to TY nie masz tutaj juz nic roboty. Skoro chcemy wykupic to chyba dysponujemy funduszmi. Twoja kariera polityczna wlasnie legła w gruzach. W przyszlosci nie licz na poparcie kilkuset ludzi.!!!!
Szanowny Panie Wiceprezydencie większość mieszkańców stać na wykupienie swego mieszkania. Jedyną rzeczą jakiej oczekujemy od Pana to pomoc w umożliwieniu nam wykupienia tych mieszkań.
Panie Sybis najemcy wpłacając kaucje i partycypacje w kosztach wpłacili tyle, że wystarczy na wykup mieszkania a skoro Pan nie ma o tym pojęcia niecha Pan się nie wypowiada. Pana czas już chyba dobiegł końca pełni Pan fukcje w UM za nasze podatki a do wypowiedzi Pan się nie przygotował nie będziemy tolerować kogoś kto nie potrafi przygotować się do wypowiedzi. Może następne wybory coś zmienią już dość marnotrawienia podatków darmozjady.
My wyborcy podkreślamy, że na pana sybisa już nie zagłosujemy. Panie Sybis, ze swoim podejsciem do ludzi to TY nie masz tutaj juz nic roboty. Skoro chcemy wykupic to chyba dysponujemy funduszmi. Twoja kariera polityczna wlasnie legła w gruzach. W przyszlosci nie licz na poparcie kilkuset ludzi.!!!!
Szanowny Panie Wiceprezydencie większość mieszkańców stać na wykupienie swego mieszkania. Jedyną rzeczą jakiej oczekujemy od Pana to pomoc w umożliwieniu nam wykupienia tych mieszkań.
Panie Sybis najemcy wpłacając kaucje i partycypacje w kosztach wpłacili tyle, że wystarczy na wykup mieszkania a skoro Pan nie ma o tym pojęcia niecha Pan się nie wypowiada. Pana czas już chyba dobiegł końca pełni Pan fukcje w UM za nasze podatki a do wypowiedzi Pan się nie przygotował nie będziemy tolerować kogoś kto nie potrafi przygotować się do wypowiedzi. Może następne wybory coś zmienią już dość marnotrawienia podatków darmozjady.
My wyborcy podkreślamy, że na pana sybisa już nie zagłosujemy.

~ ugi dnia: 2010-03-23 09:40:46
... sprawa się nadaje do pani Jaworowicz, bo patrząc z punktu osoby nie podlegającej sprawie, to ta sytuacja jest bez wyjscia. Absurd.
~ iza dnia: 2010-03-23 09:58:29
A ja przedstawie całą sytuacje osobom, które nie są w temacie: ja lokator chcąc zamieszkać w owym lokalu musiałem wpłacić 30% wartości mieszkania następnie wynajmując je przez 8 lat do czynszu doliczano mi ratę kredytu jaki został zaciągnięty na poczet budowy. Podsumowując na dzień dzisiejszy spłaciłem około 70% wartości mieszkania za pozostałe 30% wpłacając jednorazowo mógłbym spłacić to mieszkanie i stać się jego właścicielem o co walczymy jednakże Pani syndyk postanowiła je sprzedać osobie trzeciej nie za 100% wartości bo nabywca nie spłacił już 70% tylko za 30% za kwotę która pozostała do spłaty. Jak my lokatorzy nie mamy być zbulwersowani ?? Gdzie tu sprawiedliwość.
~ mieszkaniec 48 dnia: 2010-03-23 10:05:47
a może wicepice stoi po drugiej stronie i tańczy z kim tańczy... wypaplał sie więc wiemy kto winien
~ irek dnia: 2010-03-23 19:31:14
Rozumiem rozgoryczenie mieszkańców zasiedlających bloki upadłego TBS-u. Nie rozumiem natomast tego, że broniąc swoich racji posługują się kłamstwami i pomówieniami. Tymczasem proces upadłości nadzoruje zwykle sędzia i rada wierzycieli a cele tego postępowania nie polegają I prezydentowi miasta nic do tego. Nie rozumiem także sytuacji, w której każdy chce kapitalizmu pod warunkiem, że bezwzględne prawa i reguły w nim obowiązujące nie dotyczą jego osobiście. Tymczasem problemy, które istnieją w upadłości TBS mają swoje źródło w niespójnym i pełnym luk, i sprzeczności prawie. I nie da się tego przykryć twierdzeniami, że winien jest syndyk czy wiceprezydent miasta. A swoją drogą to mam już dosyć demagogii, obłudy i komunistycznych roszczeń w rzekomo demokratycznym państwie.
~ Zniesmaczony..... dnia: 2010-03-24 11:16:50
TO JEST WY..PIER...DOL..KA
~ mieszkaniec dnia: 2010-03-25 23:16:32
AFAICT you've corveed all the bases with this answer!
~ Trudy dnia: 2012-01-02 21:58:53