Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
 Czwartek 21 Marca 2019 r.    //////     Jesteś pierwszy na miejscu zdarzenia? Masz ciekawe nagranie? Napisz do nas! redakcja@wkonin.pl
miejsce na reklame

AKTUALNOŚCI

12 VI 2009, 15:12:43

Turek – Uniejów: umowa podpisana

Turek – Uniejów: umowa podpisana

Przedsiębiorcom z Turku łatwiej będzie inwestować na terenie gminy Uniejów, a tym z Uniejowa – w Turku. Także turyści odwiedzający jedno z tych miast mają zwiedzić też miasto sąsiada. Tak ma być dzięki uroczyście podpisanej dziś umowie między obu samorządami.


Do podpisania dokumentu doszło w turkowskim ratuszu, w sali ślubów. - Do tej pory żyliśmy na kocią łapę, teraz zawarliśmy prawdziwe małżeństwo - żartował przy tej okazji burmistrz Turku Zdzisław Czapla.

Umowa przewiduje przede wszystkim wprowadzenie uproszczonych procedur dla miejscowych przedsiębiorców tak by łatwiej mogli inwestować na terenie gminy sąsiada. To ważne zwłaszcza dla firm z Uniejowa, dla których szczególne atrakcyjne są tereny Turkowskiej Strefy Inwestycyjnej, gdzie mogą liczyć na zwolnienia podatkowe.

Z kolei władze Turku liczą, że dzięki porozumieniu uda się do miasta przyciągnąć turystów, którzy już dziś tłumnie odwiedzają Uniejów. Chcą też by Turek został włączony do turystycznej pętli, na której dziś znajdują się, między innymi, Koło, Kłodawa, Łęczyca i właśnie Uniejów.

Podpisaniu porozumienia towarzyszyła uroczystość odsłonięcia tabliczki Uniejowa na drogowskazie stojącym na turkowskim rynku. Do tej pory widniały tam jedynie nazwy zagranicznych partnerów Turku czyli niemieckiego Wiesmoor, ukraińskich Dunajowiec i tureckiego Turkler. Dziś pojawiła się tam też tabliczka rumuńskiego Rovinari, z którym Turek zamierza dopiero podpisać umowę partnerską.

Turek i Uniejów dzielą zaledwie 22 kilometry. Przez reformą administracyjną w 1999 roku oba miasta leżały w województwie konińskim i wtedy ściśle współpracowały. Teraz dzięki umowie ma być tak znowu.

KOMENTARZEWszystko fajnie, tylko dlaczego na zdjęciach pokazujecie delegacje z Rovinari a nie z Uniejowa, skoro o nim piszenie?
dnia: 2009-06-12 16:49:24

DODAJ KOMENTARZRedakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy


Autor:
Treść komentarza:

Wybierz obrazek na którym narysowany jest dom:REKLAMA

SPORT

27 II 2019, 08:22:00
MORS – Mroźna Odlotowa Rekreacja Sportowa

Zapraszamy na kolejny mecz ligowy Wilków Wilczyn

9. Bieg Policz się z Cukrzycą odbędzie się podczas 27. Finału WOŚP 13 stycznia w Koninie.

KULTURA

13 III 2019, 21:25:00

DEKADA PRZEGLĄDU Taniec ich „kręci”

Wernisaż Mariana Stępaka "Corporis"

Koncert "Renaissance" Anna Gadt, Zbigniew Chojnacki, Krzysztof Gradziuk

BAS JAM 2019