Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
 Czwartek 21 Marca 2019 r.    //////     Jesteś pierwszy na miejscu zdarzenia? Masz ciekawe nagranie? Napisz do nas! redakcja@wkonin.pl
miejsce na reklame

AKTUALNOŚCI

6 I 2019, 22:25:00

Noworoczne spotkanie samorządowe w starostwie.

 Noworoczne spotkanie samorządowe w starostwie.

Na zaproszenie starosty Stanisława Bielika i przewodniczącego rady Janusza Stankiewicza, 3 stycznia w sali sesyjnej urzędu, wspólnie powitali 2019 rok parlamentarzyści, samorządowcy, przedsiębiorcy, duchowni oraz przedstawiciele lokalnych instytucji, organizacji pozarządowych i mediów. Władze województwa reprezentował na spotkaniu wicemarszałek Krzysztof Grabowski.


- Noworoczne spotkanie samorządowe, organizowane w konińskim starostwie, ma swoją kilkunastoletnią tradycję. Każdego roku jednak to uroczyste spotkanie jest inne i każdego roku wyjątkowe. Ta wyjątkowość wynika z wielu przyczyn, tych zewnętrznych – jak ważne jubileusze, historyczne rocznice czy chociażby tak, jak w tym roku to, że spotykamy się u progu nowej kadencji" - takimi słowami Przewodniczący Rady Powiatu Konińskiego powitał gości przybyłych w styczniowe popołudnie do starostwa. W przemówieniu nie zabrakło również podziękowań za wspieranie administracji powiatowej w realizacji zadań i ważnych społecznie przedsięwzięć oraz zaproszenia na Galę Powiatu, która odbędzie się już 25 stycznia w Konińskim Domu Kultury.

Uroczystą oprawę spotkania podkreśliła wspólna modlitwa, a noworocznym życzeniom i uściskom dłoni towarzyszyło kolędowanie młodzieży z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie. Pod dyrekcją Zbigniewa Osajdy dyrygenta Orkiestry Quantum w Rychwale wystąpili też radni powiatowi oraz pracownicy starostwa i jednostek w specjalnie przygotowanym na tę okazję utworze „Merry Christmas Everyone".

Dopełnieniem świąteczno-noworocznej atmosfery były przepiękne wigilijno-noworoczne zapachy oraz doskonałe smaki potraw przygotowanych przez Spółdzielnię Socjalną „Razem do sukcesu" z Kramska.


KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZRedakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy


Autor:
Treść komentarza:

Wybierz obrazek na którym narysowany jest dom:REKLAMA

SPORT

27 II 2019, 08:22:00
MORS – Mroźna Odlotowa Rekreacja Sportowa

Zapraszamy na kolejny mecz ligowy Wilków Wilczyn

9. Bieg Policz się z Cukrzycą odbędzie się podczas 27. Finału WOŚP 13 stycznia w Koninie.

KULTURA

13 III 2019, 21:25:00

DEKADA PRZEGLĄDU Taniec ich „kręci”

Wernisaż Mariana Stępaka "Corporis"

Koncert "Renaissance" Anna Gadt, Zbigniew Chojnacki, Krzysztof Gradziuk

BAS JAM 2019