Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
 Czwartek 21 Marca 2019 r.    //////     Jesteś pierwszy na miejscu zdarzenia? Masz ciekawe nagranie? Napisz do nas! redakcja@wkonin.pl
miejsce na reklame

AKTUALNOŚCI

25 X 2018, 18:19:00

Finał Święta Młodości

Finał Święta Młodości

Kolejny raz nasze miasto było gospodarzem Święta Młodości, które od lat ma międzynarodowy charakter. Tym razem młodzi koninianie z II LO gościli swoich rówieśników z Herne, miasta partnerskiego Konina.
Młodzież z Herne i Konina, pod okiem instruktorów z Młodzieżowego Domu Kultury, pracowała zarówno teatralnie, jak i wokalnie, dyskutowała o stereotypach i powszechnych wyobrażeniach siebie nawzajem. Miała też czas na zwiedzanie naszego miasta i wycieczkę do Gołuchowa.

W piątkowy wieczór (19 października) podsumowano tydzień artystycznych prac młodzieży. Na scenie MDK pojawiły się międzynarodowe grupy, które prezentowały etiudy. Dotyczyły one możliwości porozumienia w wielu kwestiach, w sytuacji gdy społeczności mówią różnymi językami. Wszystkie prezentacje pokazały, że tak naprawdę dla ludzi nie ma barier językowych.

Finał Święta Młodości 2018 dowiódł, że wszyscy jesteśmy jedną wielką rodziną.

KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZRedakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy


Autor:
Treść komentarza:

Wybierz obrazek na którym narysowany jest dom:REKLAMA

SPORT

27 II 2019, 08:22:00
MORS – Mroźna Odlotowa Rekreacja Sportowa

Zapraszamy na kolejny mecz ligowy Wilków Wilczyn

9. Bieg Policz się z Cukrzycą odbędzie się podczas 27. Finału WOŚP 13 stycznia w Koninie.

KULTURA

13 III 2019, 21:25:00

DEKADA PRZEGLĄDU Taniec ich „kręci”

Wernisaż Mariana Stępaka "Corporis"

Koncert "Renaissance" Anna Gadt, Zbigniew Chojnacki, Krzysztof Gradziuk

BAS JAM 2019