Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
 Czwartek 21 Marca 2019 r.    //////     Jesteś pierwszy na miejscu zdarzenia? Masz ciekawe nagranie? Napisz do nas! redakcja@wkonin.pl
miejsce na reklame

AKTUALNOŚCI

18 X 2018, 09:21:00

Zaproszenie na wernisaż "4 sztuki"

Zaproszenie na wernisaż 4 sztuki

Agnieszka Jankowska, Mateusz Gabryś, Mateusz Koniarek, Artur Pruchnik to bohaterowie kolejnej wyjątkowej ekspozycji, którą będzie można oglądać od 25 października do 16 listopada w Centrum Kultury i Sztuki. Zaprezentowane zostaną prace, które stanowiły dyplomy absolwentów UAM w Poznaniu, kierunek Edukacja Artystyczna w Zakresie Sztuk Plastycznych. Grafiki oraz instalacje powstały w pracowniach Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego w Kaliszu.


Jeden z artystów Artur Pruchnik tak charakteryzuje wspólne efekty twórcze: „Autorzy prac to przyjaciele, których, oprócz jednej grupy studenckiej, połączyła także pomysłowość w procesie samorealizacji artystycznej, wrażliwość i twórcza wyobraźnia oraz otwartość na wizualny dialog. (…) To zderzenie czterech graficznych spojrzeń na otaczający nas świat i zestawienie ich razem. (…) Mimo swej różnorodności, odmienności i artystycznej indywidualności – cztery prezentowane prace dyplomowe mają ze sobą wiele wspólnego. Każda z nich jest wizualną wypowiedzią na bardzo ważny temat. Razem zaś są plastyczną narracją opowiedzianą językiem szlachetnej grafiki warsztatowej oraz projektowania graficznego. Sztuka w czterech odsłonach daje jej autorom możliwość oddziaływania na przestrzeń, w której żyjemy. Czyni to ich pracę oraz życie wartościowszymi i piękniejszymi”.

Koninianka Agnieszka Jankowska podejmuje problem postrzegania kobiety w społeczeństwie przez pryzmat jej wizerunku utrwalanego w reklamie.
Mateusz Gabryś z Kalisza zajął się rozważaniami nad ruchem, czasem, podróżą i przemijaniem. To czarno-biała opowieść zamknięta w architektonicznej przestrzeni portyku.
Mateusz Koniarek z Wtórku pokazuje moment z życia studentów ukazanych na wielkoformatowym tle przywołującym na myśl gmach kaliskiego wydziału. Praca związana jest z funkcjonowaniem rysunku komiksowego w świadomości człowieka.
Artur Pruchnik z Milicza zajął się problemem braku dialogu między rodzicami i dziećmi. Posłużył się w swojej pracy trzema motywami: ryby, dziecka i rozmowy.

Na wernisaż zapraszamy 25 października o godz. 18.00 do CKiS przy Okólnej.


KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZRedakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy
REKLAMA

SPORT

27 II 2019, 08:22:00
MORS – Mroźna Odlotowa Rekreacja Sportowa

Zapraszamy na kolejny mecz ligowy Wilków Wilczyn

9. Bieg Policz się z Cukrzycą odbędzie się podczas 27. Finału WOŚP 13 stycznia w Koninie.

KULTURA

13 III 2019, 21:25:00

DEKADA PRZEGLĄDU Taniec ich „kręci”

Wernisaż Mariana Stępaka "Corporis"

Koncert "Renaissance" Anna Gadt, Zbigniew Chojnacki, Krzysztof Gradziuk

BAS JAM 2019