Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
 Sobota 16 Lutego 2019 r.    //////     Jesteś pierwszy na miejscu zdarzenia? Masz ciekawe nagranie? Napisz do nas! redakcja@wkonin.pl
miejsce na reklame

AKTUALNOŚCI

2 X 2018, 12:50:00

POZNAŃSKIE SŁOWIKI - koncert Ojczyzno ma!

POZNAŃSKIE SŁOWIKI - koncert Ojczyzno ma!

Znany w kraju i na świecie Chór Chłopięcy i Męski Filharmonii Poznańskiej „Poznańskie Słowiki” zaśpiewa 8 listopada w CKiS – DK Oskard (19.00).

Podczas koncertu „Ojczyzno ma!” usłyszymy genialne kompozycje Stanisława Moniuszki, Mieczysława Karłowicza, Ignacego Jana Paderewskiego i Fryderyka Chopina. Z Chórem uczcimy rocznicę 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. To okazja do wspólnego śpiewania, szczególnie że w programie koncertu pojawią się popularne i niezwykle melodyjne pieśni powstańcze i legionowe. Zapraszamy na koncert, w którym nie zabraknie kunsztu wykonawczego, ciekawych aranżacji i wyjątkowego repertuaru.

Początki zespołu sięgają jesieni 1939 r. Szefem artystycznym „Poznańskich Słowików” od początku ich istnienia aż do 2012 r. był Stefan Stuligrosz – dyrygent, kompozytor, organista, pedagog dyrygentury i śpiewu. Przez dziesięciolecia pracy stworzył zespół o niepowtarzalnym i rozpoznawalnym obliczu artystycznym. Aktualnie zespół prowadzi Maciej Wieloch, wieloletni asystent i artystyczny wychowanek profesora Stuligrosza.

„Poznańskie Słowiki” dają rocznie kilkadziesiąt koncertów. Śpiewały we wszystkich niemal krajach europejskich, a także w USA, Kanadzie, Korei Południowej oraz Japonii. Chór występował dla koronowanych głów i prezydentów oraz wielokrotnie dla papieża Jana Pawła II.

„Poznańskie Słowiki” śpiewają różnorodny repertuar, dzięki czemu mogą zadowolić muzyczne gusta każdej publiczności. Chór wykonuje dzieła mistrzów średniowiecznych, epoki renesansu, wokalno-instrumentalne arcydzieła baroku, utwory klasycyzmu, romantyzmu, śpiewa także kompozycje współczesne, a także opracowania przebojów muzyki rozrywkowej.

Chór współpracował z wybitnymi artystami, nagrał kilkadziesiąt płyt, zarejestrował setki nagrań radiowych i telewizyjnych. Zespół współpracuje z Orkiestrą Filharmonii Poznańskiej.
Przez niemal 80 lat zespół tworzyło ponad 1500 chórzystów. Obecnie „Poznańskie Słowiki” to ponad 90 śpiewających chłopców i panów.

Bezpłatne wejściówki do odbioru w kasie Oskardu.

KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZRedakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy
REKLAMA

KULTURA

5 II 2019, 14:45:00
Wernisaż Mariana Stępaka Corporis

Koncert "Renaissance" Anna Gadt, Zbigniew Chojnacki, Krzysztof Gradziuk

BAS JAM 2019

Otwarcie wystawy Doroty Tołłoczko-Femerling