Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
 Sobota 16 Lutego 2019 r.    //////     Jesteś pierwszy na miejscu zdarzenia? Masz ciekawe nagranie? Napisz do nas! redakcja@wkonin.pl
miejsce na reklame

AKTUALNOŚCI

10 VII 2018, 09:28:00

PODSUMOWANIE POLICYJNEGO RAJDU ROWEROWEGO „JEDZIEMY DLA LAURY”

Policjanci i policyjni emeryci podsumowali dzisiaj swój rajd rowerowy. Od 11 do 16 czerwca pokonali 655 km z Białegostoku do Sandomierza. Przy okazji dzięki sponsorom pomogli chorej Laurze.


Dzisiaj w Komendzie Miejskiej Policji w Koninie odbyło się uroczyste zakończenie rajdu rowerowego zorganizowanego przez konińskich policjantów. Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Koninie kom. Roman Pankowski wręczył rodzicom Laury symboliczny czek. Wszyscy uczestnicy rajdu otrzymali od organizatorów pamiątkowe medale, a mała Laura przekazała każdemu z rowerzystów podziękowania.

Organizatorem przedsięwzięcia było Stowarzyszenie IPA Region Konin. Zrzeszeni w nim policjanci i policyjni emeryci nie po raz pierwszy zorganizowali podobne przedsięwzięcie. W ubiegłym roku przejechali kilkaset kilometrów w śniegu i niskich temperaturach, aby pomóc koledze z konińskiej komendy choremu na stwardnienie rozsiane. Tym razem policyjni cykliści ruszyli z pomocą dwu i pół rocznej Laurze chorej na uogólnioną samoistną padaczkę i zespoły padaczkowe, padaczkę z napadami mioklonicznymi oraz opóźnienie rozwoju psychoruchowego.

Wyprawa policjantów mogła przynieść wymierne rezultaty dzięki sponsorom. Do pomocy włączyło się siedem firm, fundacja oraz prokuratury: okręgowa z Konina oraz rejonowe z powiatów ościennych (te ostatnie do zbiórki przyłączyły się z tego względu, że chora Laura, to dziecko pracownika prokuratury w Koninie).

Na pomoc dla Laury policjanci zebrali 11235 zł. Kwota ta przekracza wcześniej zakładaną, ponieważ uczestnicy wyprawy chcieli zebrać po 1 zł za każdy przejechany kilometr przez każdego cyklistę. Proste działanie matematyczne wskazuje, że kwota jaką „uzbierali” to 2,86 zł/km.

Policjanci serdecznie dziękują sponsorom za zaangażowanie i już planują przyszłoroczną wyprawę. Trasa jeszcze nie jest wyznaczona, ale jedno jest pewne – policyjni cykliści nie będą mieli problemów ze znalezieniem szczytnego celu, dla jakiego pojadą.

KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZRedakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy


Autor:
Treść komentarza:

Wybierz obrazek na którym narysowany jest dom:REKLAMA

KULTURA

5 II 2019, 14:45:00
Wernisaż Mariana Stępaka Corporis

Koncert "Renaissance" Anna Gadt, Zbigniew Chojnacki, Krzysztof Gradziuk

BAS JAM 2019

Otwarcie wystawy Doroty Tołłoczko-Femerling