Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
 Sobota 16 Lutego 2019 r.    //////     Jesteś pierwszy na miejscu zdarzenia? Masz ciekawe nagranie? Napisz do nas! redakcja@wkonin.pl
miejsce na reklame

AKTUALNOŚCI

7 VI 2018, 21:22:00

PRZYSZLI PO DŁUG I WYPCHNĘLI MĘŻCZYZNĘ PRZEZ OKNO

Policjanci zatrzymali trzech mieszkańców Konina w wieku od 20 do 25 lat, którzy w sobotę 2 czerwca wtargnęli do mieszkania przy ul. Dworcowej i podczas szamotaniny wypchnęli przez okno 24-letniego mężczyznę. Jednemu z napastników był rzekomo winien 150 zł.
Wszystko rozegrało się w sobotnie popołudnie, tuż po godzinie 15:00. Do mieszkania na IV piętrze weszło trzech mężczyzna w wieku 20, 24 i 25 lat. Jeden z nich żądał oddania 150 zł. Jednak bardziej niż gotówka zainteresował ich 55” calowy telewizor wraz z głośnikami kina domowego – stwierdzili, że do długu dodane zostało jedno zero i zabrali ten sprzęt. Właściciel wycenił jego wartość na 4000 zł. Żądali też wydania innych cennych przedmiotów, ale nie znaleźli takowych.

W pewnym momencie, kiedy w mieszkaniu zostało dwóch napastników (trzeci poszedł przestawić auto) wywiązała się szamotanina, podczas której 24-latek został wypchnięty przez okno. Mieszkanie było na IV piętrze, miał więc sporo szczęścia, że przeżył. Z licznymi złamaniami trafił do konińskiego szpitala.

Kilkanaście godzin później wszyscy trzej sprawcy zostali zatrzymani przez policjantów z Wydziału Kryminalnego i trafili do policyjnego aresztu. We wtorek 5 czerwca usłyszeli po dwa zarzuty – wymuszenia rozbójniczego i usiłowania rozboju. Żaden z nich się do nich nie przyznał, jednak zebrany materiał dowodowy pozwolił prokuratorowi na wystosowanie wniosku o aresztowanie dwóch z nich – 24 i 25-latka. Sąd przychylił się do niego i najbliższe trzy miesiące spędzą oni za kratami.

Kodeks karny za zarzucane mężczyznom przestępstwa przewiduje 8 i 10 lat więzienia.

KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZRedakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy


Autor:
Treść komentarza:

Wybierz obrazek na którym narysowany jest dom:REKLAMA

KULTURA

5 II 2019, 14:45:00
Wernisaż Mariana Stępaka Corporis

Koncert "Renaissance" Anna Gadt, Zbigniew Chojnacki, Krzysztof Gradziuk

BAS JAM 2019

Otwarcie wystawy Doroty Tołłoczko-Femerling