Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
 Sobota 16 Lutego 2019 r.    //////     Jesteś pierwszy na miejscu zdarzenia? Masz ciekawe nagranie? Napisz do nas! redakcja@wkonin.pl
miejsce na reklame

AKTUALNOŚCI

10 II 2018, 10:55:00

Oferta kulturalno-edukacyjna dla dzieci – ZIMA 2018 przygotowana przez jednostki samorządu województwa wielkopolskiego

Ferie zimowe, choć krótsze od letnich, wcale nie muszą ustępować im intensywnością.

Będą o tym mogły przekonać się wszystkie dzieci uczestniczące w zorganizowanych przez jednostki samorządu województwa wielkopolskiego zajęciach podczas ferii 2018.
7 lutego 2018 w Publicznej Bibliotece Pedagogicznej im. A. Parczewskiego w Kaliszu odbyła się konferencja prasowa dotycząca oferty kulturalno-edukacyjnej dla dzieci i młodzieży z udziałem Marzeny Wodzińskiej – Członka Zarządu Województwa Wielkopolskiego oraz dyrektorów jednostek podległych pod Urząd Marszałkowski w Poznaniu.

„Bezpieczny i atrakcyjny wypoczynek dzieci i młodzieży jest dla wszystkich niezwykle ważny! – powiedziała marszałek Marzena Wodzińska – Departament Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego podjął inicjatywę zorganizowania w podległych mu placówkach różnych form działań adresowanych do uczniów. Zależy nam, aby każdy uczestnik mógł w sposób przyjemny spędzić czas, rozwijając swoje pasje, rozbudzając ciekawość poznawczą, aktywność badawczą, wyrażając własne myśli i zdobywając ciekawe doświadczenia.”

Publiczne Biblioteki Pedagogiczne obejmują swoim zasięgiem działania całą Wielkopolskę. Biblioteki w Poznaniu, Kaliszu, Koninie, Lesznie i Pile wraz ze swoimi filiami będą prowadziły różnorodne aktywności dla dzieci i młodzieży w wieku szkolnym. Podczas zajęć dzieci będą bawiły się słowem, wykorzystując wiersze, rymowanki, czy wyliczanki, ale również odkryją swoje talenty i możliwości w trakcie wcielania się w różne zawody. Nie zabraknie gier i zabaw edukacyjnych, również z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Działania obejmują od aktywnego wypoczynku z książką, po papierowy teatrzyk Kamishibai, czy tajemnicze spotkania w muzeum.

Zajęcia będą odbywać się w okresie całych ferii zimowych w godzinach dostosowanych do lokalnych potrzeb i są bezpłatne.

Bogatą ofertę zajęć przygotowały także muzea, teatry oraz Centra Kultury i Sztuki w całym województwie, przyciągając swoją ofertą najmłodszych. Działania obejmują aktywny wypoczynek dzieci podczas zajęć aktorskich, wokalnych, czy tanecznych. Dzieci będą mogły rozwijać swoje uzdolnienia plastyczne, a także badać tajemnice skrywane w zabytkowych miejscach. Spotkania z historią i sztuką będą każdego dnia towarzyszyć zimowej przygodzie przygotowanej dla małych Wielkopolan.

„Informacja o proponowanych formach oraz możliwości skorzystania z nich przekazywana jest na bieżąco w mediach, na stronach internetowych, portalach społecznościowych oraz w formie plakatów bądź ulotek – mówiła Marzena Wodzińska – Pracownicy jednostek zapewnią dzieciom opiekę. Serdecznie zapraszam do skorzystania z zaproponowanych przez nas działań”.

KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZRedakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy


Autor:
Treść komentarza:

Wybierz obrazek na którym narysowany jest dom:REKLAMA

KULTURA

5 II 2019, 14:45:00
Wernisaż Mariana Stępaka Corporis

Koncert "Renaissance" Anna Gadt, Zbigniew Chojnacki, Krzysztof Gradziuk

BAS JAM 2019

Otwarcie wystawy Doroty Tołłoczko-Femerling