Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
 Sobota 16 Lutego 2019 r.    //////     Jesteś pierwszy na miejscu zdarzenia? Masz ciekawe nagranie? Napisz do nas! redakcja@wkonin.pl
miejsce na reklame

AKTUALNOŚCI

8 II 2018, 08:10:00

Dzieciaki w Centrum na zakończenie ferii zimowych

Dzieciaki w Centrum na zakończenie ferii zimowych

Koniński Dom Kultury, Kino Centrum i Europa Cinemas zapraszają 25 lutego na kolejną odsłonę projektu ,,Dzieciaki w Centrum’’. Świetną zabawą pożegnamy ferie zimowe.


,,Dzieciaki w Centrum’’ to ulubiona akcja miłośników filmów i dobrej zabawy z Konina. Kino Centrum i Koniński Dom Kultury realizują projekt wspólnie z Europa Cinemas. To elitarna sieć europejskich kin, do której od 2013 roku należy Kino Centrum. Naszą misją jest przybliżenie młodszej i starszej publiczności osiągnięć kina europejskiego. Projekt organizujemy w ostatnią niedzielę każdego miesiąca (z małymi wyjątkami). W programie: dobre kino oraz warsztaty filmowo-artystyczne dla najmłodszych.

Najbliższa akcja odbędzie się w niedzielę, 25 lutego. Na początek dzieci wspólnie z rodzicami obejrzą film ,,Paddington 2’’. To zabawna historia o rezolutnym niedźwiadku o nienagannych manierach i skłonności do wpadania w tarapaty. Tym razem Paddington trafi w złe towarzystwo. Pomyłkowo osadzony w areszcie wśród zepsutych do szpiku kości typów spod ciemnej gwiazdy, Paddington zrobi wszystko, by sprowadzić ich na dobrą drogę. A że siłę przekonywania ma wielką, rzecz może się udać. Każdy przecież chętnie przyjmie pomocną łapę nawet jeśli jest nieco lepka od marmolady. Szczególnie jeśli futrzasty zada swe fundamentalne pytanie: Misia w sercu nie masz?!

Po filmie familijnym dzieci wybiorą się na warsztaty filmowo-artystyczne. Zajęcia prowadzą instruktorzy Konińskiego Domu Kultury. Porozmawiają z dziećmi o magii filmów, o tym jak się je tworzy, jaka jest rola reżysera, co robi scenograf, a czym zajmuje się dźwiękowiec. Nie zabraknie ćwiczeń aktorskich. Warsztaty będą przeplatane działaniami artystycznymi: plastycznymi i tanecznymi.

W czasie, gdy dzieci będą się bawiły na zajęciach, rodzice spokojnie wrócą do kina, by obejrzeć dedykowany im film. Tym razem zaprosimy na ,,Nowe oblicze Greya’’. To ekranizacja trzeciej części bestselleru autorstwa E.L. James i finał historii miłosnej Anastasii Steele oraz Christiana Greya.

Na warsztaty zapraszamy dzieci w wieku 6-10 lat po wcześniejszym zgłoszeniu w Impresariacie KDK, także telefonicznie (tel. 63 211 31 33 wew. 29). Liczba miejsc jest ograniczona (30 dzieci). Warsztaty są płatne (10 zł). Zapisy rozpoczną się 19 lutego.

Dzieciaki w Centrum
25 lutego 2018, niedziela
Godz. 14.00 – film familijny ,,Paddington 2’’
Godz. 15.45 - warsztaty filmowo-artystyczne dla dzieci
Godz. 15.45 – film dla rodziców ,,Nowe oblicze Greya’’
Bilety na film: niezależnie ile masz lat płacisz 10 zł


KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZRedakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy


Autor:
Treść komentarza:

Wybierz obrazek na którym narysowany jest dom:REKLAMA

KULTURA

5 II 2019, 14:45:00
Wernisaż Mariana Stępaka Corporis

Koncert "Renaissance" Anna Gadt, Zbigniew Chojnacki, Krzysztof Gradziuk

BAS JAM 2019

Otwarcie wystawy Doroty Tołłoczko-Femerling