Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
 Sobota 16 Lutego 2019 r.    //////     Jesteś pierwszy na miejscu zdarzenia? Masz ciekawe nagranie? Napisz do nas! redakcja@wkonin.pl
miejsce na reklame

AKTUALNOŚCI

8 II 2018, 08:06:00

Kolejne odblaski trafiły do potencjalnych użytkowników

Kolejne odblaski trafiły do potencjalnych użytkowników

Policjanci z Wydziału Prewencji wspólnie z pracownikami Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego rozdawały opaski odblaskowe. Odbiorcami byli pasażerowie autobusów MZK.


Bardzo często do takich działań ochoczo włącza się Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego, któremu bezpieczeństwo pieszych także leży na sercu. Nie inaczej było i tym razem. Dzięki współpracy policji i WORD zrealizowano już wiele projektów służących poprawie bezpieczeństwa.

Prewencyjne działania przeprowadzone zostały w miniony czwartek i piątek 1-2 lutego. Odblaski otrzymywali pasażerowie autobusów kursujących pomiędzy Koninem i Kazimierzem Biskupim oraz Koninem i Starym Miastem. Autobusy nie były przypadkowe. Zostały one oklejone hasłem „Odblask to nie obciach” już podczas poprzednich działań tego typu. Wybór linii także nie był przypadkowy. Pasażerowie podróżujący w tych kierunkach muszą po prostu dojść do przystanków często po zmroku i poza terenem zabudowanym, a więc w okolicznościach, w których noszenie odblasków w widocznym miejscu jest obowiązkiem każdego pieszego. W związku z tym otrzymywali oni elementy odblaskowe, które z łatwością można zapiąć na ręce, czy nawet nodze i dzięki temu być widocznym na drodze po zmroku.

KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZRedakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy


Autor:
Treść komentarza:

Wybierz obrazek na którym narysowany jest dom:REKLAMA

KULTURA

5 II 2019, 14:45:00
Wernisaż Mariana Stępaka Corporis

Koncert "Renaissance" Anna Gadt, Zbigniew Chojnacki, Krzysztof Gradziuk

BAS JAM 2019

Otwarcie wystawy Doroty Tołłoczko-Femerling