Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
 Piątek 25 Maja 2018 r.    //////     Jesteś pierwszy na miejscu zdarzenia? Masz ciekawe nagranie? Napisz do nas! redakcja@wkonin.pl
miejsce na reklame

AKTUALNOŚCI

6 II 2018, 15:09:00

Osiemdziesięcioro uczniów ze stypendium Starosty Konińskiego

Osiemdziesięcioro uczniów ze stypendium Starosty Konińskiego

Starosta Stanisław Bielik gościł w urzędzie najzdolniejszą młodzież z powiatu. Osiemdziesięcioro uczniów odebrało dziś listy gratulacyjne potwierdzające decyzję o przyznaniu stypendium Starosty Konińskiego na 2018 r.


Stypendia przyznawane są przez Zarząd Powiatu Konińskiego od 17 lat. Służą one wspieraniu rozwoju indywidualnych zdolności i zainteresowań młodych ludzi, a także są formą nagrody za trud i pracę włożone we własną edukację.

W tym roku, powiat przeznaczył na pomoc stypendialną 132 800,00 zł. Ze wsparcia dla uzdolnionej młodzieży skorzysta rekordowa liczba - 80 uczniów. Stypendium w wysokości 200 zł miesięcznie wypłacane będzie przez cały rok z wyłączeniem okresu wakacyjnego, a w przypadku uczniów klas programowo najwyższych - przez sześć miesięcy. Suma, na jaką miesięcznie mogą liczyć stypendyści ze szkół powiatu konińskiego, to największe wsparcie jakie przyznawane jest uczniom przez jednostki samorządu terytorialnego.

- Niezmiernie cieszę się, że z każdym rokiem powiększa się grono uczniów spełniających kryteria przyznawania stypendium Starosty Konińskiego. Świadczy to o wysokim poziomie nauczania w szkołach prowadzonych przez powiat, o zaangażowaniu pracujących w nich nauczycieli, a przede wszystkim - o odpowiedzialności i dojrzałości naszych uczniów – mówił dziś podczas uroczystości wręczenia stypendiów, starosta Stanisław Bielik.

Starosta życzył stypendystom zadowolenia i satysfakcji z dalszej edukacji oraz powodzenia w realizacji planów pozaszkolnych. Podziękował także nauczycielom i rodzicom za stworzenie młodzieży warunków zapewniających im lepszy start w dorosłe życie.

KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZRedakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy


Autor:
Treść komentarza:

Wybierz obrazek na którym narysowany jest dom:Kartka przedszkolaka
REKLAMA

SPORT

23 IV 2018, 16:48:00
Olimpijczycy z Żychlina

Zapraszamy na Rajd Rowerowy i Majówkę

Mecz XIII kolejki III ligi siatkówki mężczyzn

Warto było pracować i czekać na sukces - uczniowie ZSEU w Żychlinie Mistrzami Wielkopolski w TENISIE STOŁOWYM

KULTURA

18 V 2018, 10:58:00
Filmowe święto 64. OKFA - dobre kino, koncert, spotkania

MARATON HORRORÓW

Wernisaż Włodzimierza Bludnika - grafika i malarstwo

Święto kolorów powraca na dobre!