Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
 Sobota 16 Lutego 2019 r.    //////     Jesteś pierwszy na miejscu zdarzenia? Masz ciekawe nagranie? Napisz do nas! redakcja@wkonin.pl
miejsce na reklame

AKTUALNOŚCI

6 II 2018, 08:59:00

Wspomnienie św. Joanny de Valois

 Wspomnienie św. Joanny de Valois

Ks. Adam Stankiewicz MIC, wicekustosz licheńskiego Sanktuarium przewodniczył w dniu wczorajszym w grąblińskim kościele Mszy św. z okazji wspomnienia św. Joanny de Valois.


W Eucharystii uczestniczyli licznie zebrani licheńscy parafianie, pielgrzymi oraz członkowie Bractwa Zakonu Sióstr Anuncjatek. W słowie skierowanym do wiernych ks. Stankiewicz przybliżył m.in. istotę dziesięciu cnót Najświętszej Maryi Panny, które stanowią kanwę duchowego życia sióstr anuncjatek. Zachęcał do ich wdrażania. Zdaniem kapłana pragnąc zbliżać się do Boga, potrzebujemy wpatrywać się w Maryję po to, aby starać się naśladować Ją tak, jak czynią to siostry anuncjatki.

Oprawę wokalną uroczystości zapewnił chór parafialny „Virtus Dei” z parafii pw. św. Doroty w Licheniu Starym.

Po zakończonej liturgii wierni oddali cześć św. Joannie de Valois poprzez ucałowanie jej relikwii, a następnie udali się na poczęstunek przygotowany przez siostry.

Siostry z Zakonu Najświętszej Maryi Panny w lesie grąblińskim mieszkają od 2010 roku. Obecnie w klasztorze mieszka sześć sióstr (cztery Francuski i dwie Polki). Msze św. w dzień powszedni w grąblińskim kościele pw. Matki Bożej Dziesięciu Cnot Ewangelicznych odprawiane są o godzinie 7.30, w niedzielę natomiast o godzinie 8.00.

KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZRedakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy


Autor:
Treść komentarza:

Wybierz obrazek na którym narysowany jest dom:REKLAMA

KULTURA

5 II 2019, 14:45:00
Wernisaż Mariana Stępaka Corporis

Koncert "Renaissance" Anna Gadt, Zbigniew Chojnacki, Krzysztof Gradziuk

BAS JAM 2019

Otwarcie wystawy Doroty Tołłoczko-Femerling