Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
 Czwartek 13 Grudnia 2018 r.    //////     Jesteś pierwszy na miejscu zdarzenia? Masz ciekawe nagranie? Napisz do nas! redakcja@wkonin.pl
miejsce na reklame
euco

AKTUALNOŚCI

29 XII 2017, 10:35:00

Canalleto, Cezanne i Hockney na ekranie kina Oskard

Canalleto, Cezanne i Hockney na ekranie kina Oskard

Podróż po malowniczej Wenecji z Canalleto, portrety życia Cezanne’a oraz martwe natury Hockney’a- to propozycja reportaży w najnowszym sezonie cyklu „Wystawa na ekranie” w kinie Oskard.„Wystawa na ekranie” to prezentacja kolekcji najwybitniejszych artystów malarstwa z najważniejszych muzeów na całym świecie. 14 stycznia o 17.00 widzowie zobaczą reportaż „Canaletto i sztuka Wenecji”. W dokumencie mieszają się wnętrza londyńskich zamków królewskich i widoki Włoch, a szczególnie Wenecji, w której żył i tworzył Canaletto. Artysta zasłynął przede wszystkim jako „portrecista” swego rodzinnego miasta.

„Cézanne. Portrety życia” to propozycja na 4 marca o 17.00. Paul Cézanne  uważany jest za jednego z trzech wielkich postimpresjonistów, wyznaczył nowe kierunki w sztuce europejskiej i światowej. Martwe natury, ale i wizerunki zwyczajnych rzeczy zajmują poczesne miejsce w jego twórczości.

29 kwietnia o 17.00 natomiast zobaczyć można film „Hockney. Pejzaże, portrety i martwe natury”.  Hockney kontynuuje wprowadzanie innowacji do sztuk wizualnych w skali globalnej. Zainspirowany pop-artem i ostrym światłem Los Angeles, poszedł dalej, włączając do swojej twórczości elementy fotografii i kolażu. Jest jednym z największych żyjących artystów brytyjskich.

 

KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZRedakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy


Autor:
Treść komentarza:

Wybierz obrazek na którym narysowany jest dom:Kartka przedszkolaka
REKLAMA

SPORT

20 XI 2018, 16:22:00

BARTOSZ KORDYLEWSKI ZE ZŁOTĄ RĘKAWICĄ

6. Bieg Służb Mundurowych za nami