Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
 Czwartek 13 Grudnia 2018 r.    //////     Jesteś pierwszy na miejscu zdarzenia? Masz ciekawe nagranie? Napisz do nas! redakcja@wkonin.pl
miejsce na reklame

AKTUALNOŚCI

7 XII 2017, 08:59:00

W najbliższą sobotę 9 grudnia odbędzie się XXVI Bieg o Lampkę Górniczą. Bieg od lat cieszy się ogromną popularnością zarówno wśród mieszkańców miasta jak i biegaczy z całego kraju.


Warto przypomnieć, że Bieg o Lampkę Górniczą to jedna z najstarszych imprez biegowych w Polsce. KB Aktywni Konin reaktywował go po 20 latach, a trasa biegnie wokół pierwszej odkrywki kopalni węgla brunatnego w Koninie .

Impreza jest dofinansowana ze środków Miasta Konin, a patronat honorowy nad imprezą objął Prezydent Miasta Konina.
Punktualnie o 12.00, po krótkiej rozgrzewce zawodnicy staną na starcie. Uczestnicy będą mieli do pokonania 3 okrążenia biegnąc ulicami Konina: Popiełuszki, Wyzwolenie, Sosnową, Harcerskąi Staromorzysławską, łącznie dystans 10 km.

Bieg o Lampkę Górniczą będzie też ostatnim biegiem w tegorocznym V Grand Prix Wielkopolski Wschodniej. Po ceremonii wręczenia nagród zwycięzcom Biegu o Lampkę Górniczą, uhonorowani zostaną także najlepsi biegacze sklasyfikowani w Grand Prix.

Przypomnijmy, że w skład GP wchodziło 10 biegów : Bieg Słupa Milowego w Koninie, Bieg Wyszyńska Dziesiątka, Bieg Cienińska Szóstka, Bieg o Laur Św. Wawrzyńca w Słupcy, Bieg pod 1000 letnimi dębami w Kazimierzu Biskupim, Bieg Malanowska Jesień, Bieg im. H. Warwasa w Kleczewie, Bieg Warciański w Kole, Bieg Niepodległości w Turku i Bieg o Lampkę Górniczą w Koninie. Aby zostać sklasyfikowanym trzeba wystartować w co najmniej 5 powyższych biegach.

Puchary i dyplomy zostaną wręczone zwycięzcom w kategoriach Open i wiekowych zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn. Uhonorowana zostanie także Najlepsza drużyna GP. W tej kategorii suma punktów zdobytych przez zawodników biegających pod taką samą nazwą jest wspólnym wynikiem drużyny. Tradycyjnie wyróżnieni zostaną także najstarsza zawodniczka i najstarszy zawodnik GP.

PROGRAM
9.40- 11.00 otwarcie biura zawodów
11.40 oficjalne otwarcie
11.45 wspólna rozgrzewka
12.00 start biegu
ok. 14 ceremonia uhonorowania zwycięzców XXVI Biegu o Lampkę Górniczą

KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZRedakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy


Autor:
Treść komentarza:

Wybierz obrazek na którym narysowany jest dom:Kartka przedszkolaka
REKLAMA

SPORT

20 XI 2018, 16:22:00

BARTOSZ KORDYLEWSKI ZE ZŁOTĄ RĘKAWICĄ

6. Bieg Służb Mundurowych za nami