Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
 Czwartek 18 Stycznia 2018 r.    //////     Jesteś pierwszy na miejscu zdarzenia? Masz ciekawe nagranie? Napisz do nas! redakcja@wkonin.pl
miejsce na reklame

AKTUALNOŚCI

11 IX 2017, 15:51:00

Przypłynęli z Mikorzyna

Przypłynęli z Mikorzyna

Wodna przygoda na szlaku Wielkiej Pętli Wielkopolski zakończyła się na Bulwarze Nadwarciańskim, do którego przypłynęło 115 kajakarzy. Swój początek miała ona na plaży Ośrodka Szkoleniowo-Wypoczynkowego „Wityng” w Mikorzynie, gdzie na uczestników spływu, od rana czekał już przygotowany sprzęt.


Podczas tegorocznego spływu pracownicy Lokalnej Organizacji Turystycznej „Marina” starali się zapewnić jak najwięcej wrażeń uczestnikom spływu. Tuż po przybyciu na plażę w Mikorzynie przywitał wszystkich oraz zainaugurował wydarzenie Prezes Stowarzyszenia – Marek Zawidzki. Trasa prowadziła przez malownicze wody jezior, kanału oraz rzeki Warty, które są częścią Wielkiej Pętli Wielkopolski. Przepłynięcie jezior nie było takie łatwe, uczestnicy musieli włożyć sporo sił by zapanować nad kajakami jednocześnie uważając na większe jednostki, które tego dnia pojawiły się na trasie spływu. Jednak tuż za śluzą w Pątnowie, spokojne wody kanału Ślesińskiego pozwoliły uczestnikom nieco odpocząć. Łącznie kajakarze pokonali 18 kilometrów trasy, którą przepłynęli w niezwykłym tempie. Na mecie na Bulwarze Nadwarciańskim na uczestników czekał ciepły posiłek oraz namiot Lokalnej Organizacji Turystycznej „Marina”, w którym zasięgnąć mogli informacji na temat Wielkiej Pętli Wielkopolski i nie tylko. Po przypłynięciu, wszystkich uczestników przywitał Prezydent Miasta Konina – Józef Nowicki.  Ale to nie wszystko co zostało przygotowane dla kajakarzy.  Moc konkursów i zabaw zachęciła młodszych i starszych uczestników do powalczenia o nagrody, które zapewnił organizator.

Spływy kajakowe organizowane przez Lokalną Organizację Turystyczną „Marina” mają już wieloletnią tradycję. Od 2016 roku, organizowane są już dwa spływy w ciągu roku, jednakże według uczestników, to wciąż za mało. Warto zaznaczyć również, że w tym roku wśród kajakarzy znaleźli się również miłośnicy turystyki wodnej z Poznania, Słupcy, a nawet z Inowrocławia. Za opiekę medyczną i techniczną nad uczestnikami odpowiadali druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Licheniu Starym, wielokrotni laureaci mistrzostw Polski w ratownictwie wodnym.

KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZRedakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy


Autor:
Treść komentarza:

Wybierz obrazek na którym narysowany jest dom:Kartka przedszkolaka
REKLAMA

SPORT

20 XII 2017, 15:24:00
XXXII Memoriał  Szachowy im. Tadeusza Nowickiego
w Przyjmie za nami

Ranking najlepszych strzelców OZPN Konin po rundzie jesiennej

Spotkanie z mistrzem Polski w chodzie sportowym Rafałem Augustynem w ZSEU w Żychlinie

KULTURA

10 I 2018, 13:51:00
Maniucha i Ksawery - koncert

Toruńscy artyści o wieżach ciśnień

Canalleto, Cezanne i Hockney na ekranie kina Oskard

Zgłoś udział w Przeglądzie Twórczości Bożonarodzeniowej - jasełka, śpiewanie kolęd, szopki

Sukcesy MDK na GRAND PRIX POLSKI DANCE WRZEŚNIA