Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
 Niedziela 18 Marca 2018 r.    //////     Jesteś pierwszy na miejscu zdarzenia? Masz ciekawe nagranie? Napisz do nas! redakcja@wkonin.pl
miejsce na reklame

AKTUALNOŚCI

11 IX 2017, 15:42:00

Święto plonów

Święto plonów

Rolnicy podziękowali za plony Dożynki Diecezjalno-Powiatowo-Gminne już za nami. Gospodarzem tegorocznego Święta Plonów była Gmina Stare Miasto.


Zgodnie z ceremoniałem dożynkowym, po słowach powitania, starostowie dożynek: Hanna Przybyłowicz i Tomasz Kwieciński przekazali na ręce biskupa, starosty i wójta - bochen chleba upieczonego z mąki pochodzącej z ostatnich zbiorów, by gospodarze mogli symbolicznie podzielić się nim z gośćmi. O oprawę części obrzędowej uroczystości zadbał Zespół Ludowy „Kruszynioki” z powiatu włocławskiego.

Święto Plonów stanło się też okazją do wręczenia nagród i wyróżnień dla najbardziej przedsiębiorczych rolników z powiatu konińskiego. Dziewięcioro gospodarzy uhonorowanych zostało odznaczonych „Zasłużony dla rolnictwa” nadawanym przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, a dwóch - tytułem honorowym „Zasłużony dla powiatu konińskiego”.

Na dożynkowej scenie zaprezentowali się także wszyscy nominowani do tytułu „Powiatowy Rolnik Roku 2017”.

Artystyczną część obchodów (w godz. 17.00 - 20.00), wypełniły prezentacje zespołów folklorystycznych.
 

 


KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZRedakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy


Autor:
Treść komentarza:

Wybierz obrazek na którym narysowany jest dom:Kartka przedszkolaka
REKLAMA

KULTURA

15 III 2018, 15:31:00
Katarzyna Groniec w Koninie

Festiwal Piosenki oraz koncert Adama Stachowiaka

Tańce i zabawy folkloru wielkopolskiego - warsztaty

Środa z kinem niezależnym

SUNDIAL TRIO - kameralny jazz