Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
 Piątek 17 Listopada 2017 r.    //////     Jesteś pierwszy na miejscu zdarzenia? Masz ciekawe nagranie? Napisz do nas! redakcja@wkonin.pl
miejsce na reklame
gornik konin

AKTUALNOŚCI

11 IX 2017, 12:21:00

Pracowity weekend konińskich strażaków

Pracowity weekend konińskich strażaków

Od piątku 8 września do niedzieli 10 września br. Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego odnotowało łącznie 21 zdarzeń, w tym m. in. trzy wypadki oraz pożar stodoły.


Do pierwszego wypadku doszło około godz. 15.30 8 września br. w miejscowości Grodziec. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że na skrzyżowaniu ulicy Głównej i Polnej doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych Forda oraz Hondy. Fordem podróżowały 4 osoby, w tym 3 dzieci, które znajdowały się w pobliskim ośrodku zdrowia, natomiast Hondą 1 osoba. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy kierującej Hondą, odłączeniu zasilania w pojazdach oraz neutralizacji płynów eksploatacyjnych. Wszystkie osoby uczestniczące w wypadku zostały przetransportowane do szpitala przez przybyłe na miejsce zdarzenia Zespoły Ratownictwa Medycznego.

Tego samego dnia tuż po godz. 18.00 na drodze krajowej nr 25 w miejscowości Stare Miasto doszło do zderzenia 2 samochodów osobowych marki KIA oraz Renault. Pojazdami podróżowali jedynie kierowcy, którzy znajdowali się poza samochodami. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania w pojazdach oraz neutralizacji płynów eksploatacyjnych.

9 września br. doszło do kolejnego wypadku. Tym razem na drodze krajowej nr 72 w miejscowości Janowice, gmina Stare Miasto doszło do zderzenia 2 samochodów osobowych marki Nissan oraz Opel. Podróżującym pojazdami pomocy udzielał będący na miejscu Zespół Ratownictwa Medycznego. Kobietę oraz 11 miesięczne dziecko Zespół Ratownictwa Medycznego przetransportował do szpitala.

10 września br. około godz. 2.30 doszło do pożaru stodoły w miejscowości Siąszyce Pierwsze, gmina Rychwał. Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażacy zastali całkowicie objęty pożarem budynek drewnianej stodoły. Działania strażaków polegały na podaniu wody na palący się budynek oraz przechowywane wewnątrz płody rolne oraz drewno. W zdarzeniu brali udział strażacy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Nr 2 w Koninie oraz druhowie z OSP Siąszyce, OSP Rychwał, OSP Grochowy i OSP Kuchary Kościelne.

Tekst: kpt. Sebastian Andrzejewski, zdjęcia: JRG Nr 2 w Koninie

KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZRedakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy


Autor:
Treść komentarza:

Wybierz obrazek na którym narysowany jest dom:Kartka przedszkolaka
REKLAMA

SPORT

3 XI 2017, 08:39:00
Spotkanie z mistrzem Polski w chodzie sportowym Rafałem Augustynem w ZSEU w Żychlinie

Strażacy z Konina obronili tytuł mistrza województwa w piłce siatkowej

Porażka Medyka

Sędzia z Konina w meczu Ligi Mistrzów

Liga Mistrzyń. Medyczki pokonane na własnym boisku

Konińskie ju-jitsu

KULTURA

17 XI 2017, 15:30:00
Środa z kinem niezależnym

Zbliżyliśmy się w Kinie Centrum

Dla utalentowanych plastycznie, przynieś prace do CKiS

Koncert i wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych – tak w Koninie będziemy obchodzić Narodowe Święto Niepodległości.

„ PRZYSTANEK KSIĄAŻKA” Złota polska jesień

Bezpłatne warsztaty dla seniorów - "zGRAni"