Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
 Sobota 23 Czerwca 2018 r.    //////     Jesteś pierwszy na miejscu zdarzenia? Masz ciekawe nagranie? Napisz do nas! redakcja@wkonin.pl
miejsce na reklame

AKTUALNOŚCI

16 VI 2017, 08:30:00

Żyj świadomie, bez przemocy

Na 8 miejscu spośród projektów zgłoszonych do dofinansowania z terenu Wielkopolski, znalazł się program „Żyj świadomie, bez przemocy”. To projekt Gminy Miejskiej Turek, a dokładniej jednostki miejskiej - Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Turku, który uzyskał 22 tys. zł ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.


Miasto Turek wystartowało w otwartym konkursie ofert na realizację projektów w ramach Programu Osłonowego „Wspieranie Jednostek Samorządu Terytorialnego w Tworzeniu Systemu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie” edycja 2017 , ogłoszonym przez Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Projekt pod nazwą „Żyj świadomie, bez przemocy”, opracowany przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Turku, znalazł się wśród ośmiu projektów z Wielkopolski, które uzyskały dofinansowanie na realizację zaplanowanych działań. W naszym przypadku to kwota 22 tys. zł.

Celem projektu jest realizacja zadań związanych z zintensyfikowaniem pomocy dla dzieci i młodzieży z rodzin zagrożonych i dotkniętych przemocą w rodzinie. Zakłada się zorganizowanie szeregu innowacyjnych zajęć pozaszkolnych, o walorach terapeutycznych i edukacyjnych, w zakresie radzenia sobie w sytuacjach kryzysowych oraz poszerzenia oferty form wsparcia środowiskowego o poradnictwo specjalistyczne z zakresu prawa, psychologii i socjologii.

Działania zaplanowane w projekcie to: happeningi promujące przedsięwzięcie, warsztaty copoeira – sztuka walki połączona z tańcem, warsztaty umiejętności życiowych dla gimnazjalistów, punkt konsultacyjny – „Weekend ze specjalistą” (a w nim pomoc psychologa, prawnika, specjalisty ds. przemocy i pracownika socjalnego), gra uliczna, promocja wolontariatu, „wakacje na osiedlu” oraz wyjazd integracyjny „Pokonuję siebie” dla aktywnych uczestników, będący zwieńczeniem udziału w projekcie.

Pierwsze działania planowane są już w lipcu, zaś cały projekt realizowany będzie do grudnia tego roku.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej do udziału w projekcie zaprasza gimnazjalistów z turkowskich szkół. Zgłaszać się można do koordynatora projektu - Elżbiety Piąstki, osobiście lub telefonicznie w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Turku, ul. Konińska 4, nr tel. 63 280 36 73 albo 606 343 752.


KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZRedakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy


Autor:
Treść komentarza:

Wybierz obrazek na którym narysowany jest dom:Kartka przedszkolaka
REKLAMA

SPORT

22 VI 2018, 14:50:00

Sara Kowalska z Kleczewa wicemistrzynią Wielkopolski w sprincie

Mundial 2018 w Kinie za Rogiem

Zapraszamy na Finał IV Pucharu Playarena Konin

Olimpijczycy z Żychlina

Zapraszamy na Rajd Rowerowy i Majówkę

KULTURA

18 VI 2018, 07:35:00
Wakacje w KDK

Ludowa wizja świata w „Etnoilustracjach” – wystawa grafik makatek

Filmowe święto 64. OKFA - dobre kino, koncert, spotkania

MARATON HORRORÓW