Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
 Sobota 23 Czerwca 2018 r.    //////     Jesteś pierwszy na miejscu zdarzenia? Masz ciekawe nagranie? Napisz do nas! redakcja@wkonin.pl
miejsce na reklame

AKTUALNOŚCI

16 VI 2017, 08:24:00

Znamy laureatów powiatowych eliminacji Konkursu „25 lat PSP – Profesjonalni, Sprawni, Pomocni”

Znamy laureatów powiatowych eliminacji Konkursu „25 lat PSP – Profesjonalni, Sprawni, Pomocni”

Miłosz Kwaśniewski, Krzysztof Limiszewski i Wiktoria Drangowska zostali laureatami powiatowych eliminacji XIX Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „25 lat PSP – Profesjonalni, Sprawni, Pomocni”.


O zwycięstwo na szczeblu powiatowym i udział w etapie wojewódzkim konkursu rywalizowali uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów z powiatu konińskiego.

- Młodzi artyści pokazali w swoich pracach różnorodność i wszechstronność działań zawodu strażaka podczas pełnienia trudnej i niebezpiecznej służby – mówi Paweł Figurski kierownik Biura Spraw Obronnych i przewodniczący jury konkursu – najwięcej z nich przedstawiało jednak akcje gaszenia pożarów i usuwania skutków wypadków – dodaje.

Spośród autorów 29 prac nadesłanych na konkurs, jury postanowiło nagrodzić: w najmłodszej kategorii wiekowej - Miłosza Kwaśniewskiego ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Dąbroszynie, w kategorii „klasy IV-VI” - Krzysztofa Limiszewskiego ze Szkoły Podstawowej im. Marii Dąbrowskiej w Grodźcu oraz w kategorii „gimnazja” - Wiktorię Drangowską z Gimnazjum w Grodźcu.

Z uwagi na wysoki poziom artystyczny prac komisja konkursowa postanowiła też przyznać trzy wyróżnienia dla: Agaty Roszak ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Dąbroszynie, Klary Matusiak ze Szkoły Podstawowej im. Marii Dąbrowskiej w Grodźcu, oraz Faustyny Cieślak z Gimnazjum w Grodźcu.

Na zwycięzców i wyróżnionych czekały nagrody ufundowane przez Starostę Konińskiego. Wczoraj, w obecności nauczycieli i rodziców, wręczyli je w urzędzie starosta Stanisław Bielik oraz kpt. Sebastian Andrzejewski, naczelnik wydziału kontrolno-rozpoznawczego Komendy Miejskiej PSP w Koninie.KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZRedakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy


Autor:
Treść komentarza:

Wybierz obrazek na którym narysowany jest dom:Kartka przedszkolaka
REKLAMA

SPORT

22 VI 2018, 14:50:00

Sara Kowalska z Kleczewa wicemistrzynią Wielkopolski w sprincie

Mundial 2018 w Kinie za Rogiem

Zapraszamy na Finał IV Pucharu Playarena Konin

Olimpijczycy z Żychlina

Zapraszamy na Rajd Rowerowy i Majówkę

KULTURA

18 VI 2018, 07:35:00
Wakacje w KDK

Ludowa wizja świata w „Etnoilustracjach” – wystawa grafik makatek

Filmowe święto 64. OKFA - dobre kino, koncert, spotkania

MARATON HORRORÓW