Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
 Sobota 23 Czerwca 2018 r.    //////     Jesteś pierwszy na miejscu zdarzenia? Masz ciekawe nagranie? Napisz do nas! redakcja@wkonin.pl
miejsce na reklame

AKTUALNOŚCI

8 VI 2017, 15:05:00

Festiwal Kultury W stronę tradycji

Festiwal Kultury W stronę tradycji

Zapraszamy 11 czerwca o g. 14.00 na Festiwal Kultury „W stronę tradycji”. Amfiteatr w Kramsku wypełnią wydarzenia muzyczne, plastyczne i taneczne adresowane do dzieci i dorosłych. Będzie można posłuchać m.in. kapel ludowych, zespołów śpiewaczych, instrumentalistów, skosztować tradycyjnych potraw, odwiedzić kiermasz sztuki ludowej i wziąć udział w zabawie tanecznej „Oj, dana, dana…”.


Atrakcji, ciekawych wydarzeń nie zabraknie. Zachęcamy do wzięcia udziału w otwartych warsztatach: garncarskich, wikliniarskich, rzeźbiarskich, haftu. Kolejnym punktem programu przybliżającym tradycje ludowe młodemu pokoleniu będzie edukacyjna akcja plastyczna polegająca na pokolorowaniu kredkami przygotowanych rysunków przedstawiających pary tancerzy w regionalnych strojach ludowych.

W części konkursowej festiwalu na scenie zobaczymy: 4 kapele ludowe, 8 solistów śpiewaków, 3 instrumentalistów, 9 ludowe zespoły taneczne i 10 śpiewacze, 3 zespoły stylizowane.

Równolegle do prezentacji muzycznych odbędzie się konkurs wysypywania wzorów piaskiem. Uczestnicy, podobnie jak w poprzednich latach, stworzą wzory kujawskie miałkim, białym piaskiem na specjalnie przygotowanej do konkursu powierzchni.

Imprezie towarzyszyć będzie także kiermasz rękodzieła artystycznego. Regionalni twórcy, artyści pokażą m.in. serwety, rzeźby, haft, wyroby garncarskie oraz wiklinę. Podczas kiermaszu wyroby kulinarne przygotują członkinie Kół Gospodyń Wiejskich z regionu.

Integralną częścią Festiwalu jest wystawa prac zgłoszonych na konkurs „Tradycje w twórczości plastycznej”. Prace mają zarówno charakter ludowy, jak i stylizowany. Uczestnicy dostarczają: pisanki, pająki, lalki, obrazy malowane na szkle, kwiaty z bibuły, haftowane obrusy i serwety, rzeźby. W trakcie Festiwalu będzie je można obejrzeć w świetlicy katechetycznej obok amfiteatru w Kramsku, natomiast od 13 czerwca do 15 lipca – w Centrum Kultury i Sztuki w Koninie (Okólna 47a).

Na zakończenie Festiwalu przewidziano potańcówkę „Oj dana, dana…”. Będzie to zabawa taneczna oparta na muzyce tradycyjnej, granej na żywo, z zabawami, konkursami, nauką tańca. Prowadzenie i koordynacja zabawy: Anna i Krzysztof Respondek, Anna Maria Gałczyńska – instruktorzy ds. dziedzictwa niematerialnego z Kalisza.

Na wydarzenie zapraszają: CKiS w Koninie, GOK w Kramsku, Urząd Gminy w Kramsku. Współfinansowanie: Samorząd Województwa Wielkopolskiego.

Festiwal to ostatnia odsłona projektu „LUDOWE MECYJE – edukacja, animacja, warsztat” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZRedakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy
Kartka przedszkolaka
REKLAMA

SPORT

22 VI 2018, 14:50:00

Sara Kowalska z Kleczewa wicemistrzynią Wielkopolski w sprincie

Mundial 2018 w Kinie za Rogiem

Zapraszamy na Finał IV Pucharu Playarena Konin

Olimpijczycy z Żychlina

Zapraszamy na Rajd Rowerowy i Majówkę

KULTURA

18 VI 2018, 07:35:00
Wakacje w KDK

Ludowa wizja świata w „Etnoilustracjach” – wystawa grafik makatek

Filmowe święto 64. OKFA - dobre kino, koncert, spotkania

MARATON HORRORÓW