Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
 Czwartek 18 Stycznia 2018 r.    //////     Jesteś pierwszy na miejscu zdarzenia? Masz ciekawe nagranie? Napisz do nas! redakcja@wkonin.pl
miejsce na reklame

AKTUALNOŚCI

17 III 2017, 16:12:00

Policjanci ostrzegają przed nowym sposobem oszustów – „na weterynarza”

W powiecie kolskim pojawili się oszuści, którzy wykorzystują nowe przepisy dotyczące hodowli drobiu i ptactwa. Doskonale wiedzą, że za dopuszczenie aby zwierzęta przebywały poza pomieszczeniami hodowcom grożą kilkuset złotowe kary. Ostrzegajmy naszych bliskich przed kolejnym pomysłem oszustów.


Pomysłowość oszustów po raz kolejny okazała się nieograniczona. Po raz kolejny także uderzają w najstarszych ludzi, ponieważ są najłatwiejszymi do oszukania. Dwoje młodych ludzi pojawiło się na jednej z wsi w gminie Babiak w powiecie kolskim. Znaleźli gospodarstwo, w którym kury biegały po podwórzu. Szybko zorientowali się też, że opiekuje się nimi starszy mężczyzna, a na dodatek mieszka sam.

Przedstawili się jako weterynarze i spytali dlaczego drób nie jest w pomieszczeniach zamkniętych. Starszy mężczyzna przyznał, że wie o nowych obowiązkach, ale jak sam stwierdził, dużo lepsze wyniki hodowli uzyskuje się, kiedy kury są na wybiegu. Fałszywi weterynarze zaproponowali 1000 zł kary. Starszy mężczyzna przyznał, że nie ma takiej kwoty, ale 500 zł, to powinien mieć. Oszuści oczywiście chętnie przystali na obniżenie kary i przyjęli od niego proponowane 500 zł.

Tymczasem prawdziwych inspektorów weterynaryjnych można bez problemu zidentyfikować. Muszą oni posiadać przy sobie kilka dokumentów, o których okazanie można ich poprosić. Te dokumenty, to legitymacja służbowa ze zdjęciem, upoważnienie do przeprowadzenia kontroli oraz specjalna odznaka z wybitym indywidualnym numerem, którą prezentujemy poniżej.

KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZRedakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy
Kartka przedszkolaka
REKLAMA

SPORT

20 XII 2017, 15:24:00
XXXII Memoriał  Szachowy im. Tadeusza Nowickiego
w Przyjmie za nami

Ranking najlepszych strzelców OZPN Konin po rundzie jesiennej

Spotkanie z mistrzem Polski w chodzie sportowym Rafałem Augustynem w ZSEU w Żychlinie

KULTURA

18 I 2018, 08:12:00
Artystyczne ferie KDK

Maniucha i Ksawery - koncert

Toruńscy artyści o wieżach ciśnień

Canalleto, Cezanne i Hockney na ekranie kina Oskard

Zgłoś udział w Przeglądzie Twórczości Bożonarodzeniowej - jasełka, śpiewanie kolęd, szopki

Sukcesy MDK na GRAND PRIX POLSKI DANCE WRZEŚNIA