Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
 Czwartek 21 Września 2017 r.    //////     Jesteś pierwszy na miejscu zdarzenia? Masz ciekawe nagranie? Napisz do nas! redakcja@wkonin.pl
miejsce na reklame
gornik konin

AKTUALNOŚCI

10 III 2017, 09:36:00

"Portrety i "Idole" Ewy Bińczyk - wernisaż

"Portrety i "Idole" Ewy Bińczyk - wernisaż

Ewa Bińczyk absolwentka Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu pokaże prace z dwóch cykli graficznych i rysunkowych „Idole” oraz „Portrety”. Na wernisażu wystąpi Rafał Iwański, prezentując muzykę inspirowaną pracami Ewy Bińczyk.


„Idole” to wymyślone, tajemnicze, archaiczne w warstwie formalnej, bezczasowe postacie – totemy. W cyklu rysunków „Portrety” studium twarzy jest dla mnie pretekstem do poszukiwań odrębnych tożsamości, do wyrażania głębszych, ukrytych znaczeń, wykraczających poza rolę dokumentu czy wspomnienia. Oba cykle - pozornie bardzo odmienne – dopełniają się na płaszczyźnie znaczeniowej. Odnoszą się do kondycji człowieka na granicy życia i śmierci, duszy i ciała, świata kultury i świata natury”.

Ewa Bińczyk zajmuje się grafiką, rysunkiem i malarstwem. Pracuje w Zakładzie Kształcenia Artystycznego Instytutu Zabytkoznawstwa i Konserwatorstwa na Wydziale Sztuk Pięknych w Toruniu, gdzie prowadzi zajęcia z anatomii plastycznej i rysunku. Brała udział w wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych w Polsce i za granicą (Belgia, Chiny, Czechy, Holandia, Niemcy, Słowacja, Szkocja).

Rafał Iwański (ur. w 1975 r.) artysta dźwięku, perkusjonista, z wykształcenia etnolog. Tworzy muzykę elektroakustyczną budowaną na brzmieniu modyfikowanych analogowo i cyfrowo instrumentów elektronicznych i akustycznych oraz dźwięków znalezionych.
Współzałożyciel i muzyk grupy HATI (istniejącej od 2001 r., współtworzonej od 2007 r. z Rafałem Kołackim i z innymi muzykami sesyjnymi), Kapital (z Kubą Ziołkiem) i bydgosko-toruńsko-poznańskiego kolektywu Innercity Ensemble; od 2014 r. współtworzy grupę Alameda 5.

Wernisaż 17 marca, g. 18.00 Galeria CKiS Wieża Ciśnień w Koninie.

Wystawa do 14 kwietnia.

KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZRedakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy
Kartka przedszkolaka
REKLAMA

SPORT

11 IX 2017, 15:51:00
Przypłynęli z Mikorzyna

XXXIII OGÓLNOPOLSKI BURSZTYNOWY RAJD KOLARSKI PO WIELKOPOLSCE WSCHODNIEJ 1-3 września 2017

„Wodna przygoda na szlaku Wielkiej Pętli Wielkopolski”

X Powiatowe Zawody Sportowo – Pożarnicze OSP – Ślesin 2017

W pogoni za marzeniami…

Letnie obozy sportowe 2017

KULTURA

20 IX 2017, 12:04:00

Zapisz się na zajęcia ceramiczne

Inauguracja Roku Kulturalnego

Małgorzata i Andrzej Otremba - Akademia Gitary - koncert

Wydarzenia w gminie Rychwał

Narodowe czytanie - wydarzenia Kleczew