Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
 Czwartek 17 Stycznia 2019 r.    //////     Jesteś pierwszy na miejscu zdarzenia? Masz ciekawe nagranie? Napisz do nas! redakcja@wkonin.pl
miejsce na reklame
euco

AKTUALNOŚCI

10 X 2016, 09:33:00

POWIAT KONIŃSKI: Wyłoniono finalistów

POWIAT KONIŃSKI: Wyłoniono finalistów

      "Niska emisja w Aglomeracji Konińskiej" - to nazwa pierwszego etapu olimpiady wiedzy ekologicznej, w której wzięło udział dwustu pięćdziesięciu siedmiu gimnazjalistów z dwudziestu dziewięciu szkół z terenu powiatu konińskiego. Pierwszy etap olimpiady już za nami. Projekt dofinansowano z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.


       – Olimpiada realizowana jest w dwóch etapach. Pierwszy – eliminacje szkolne, w którym wzięło udział 257 gimnazjalistów z powiatu konińskiego i miasta Konina, miał na celu sprawdzenie wiedzy ogólnej uczniów z tematu wiodącego, czyli niskiej emisji i odnawialnych źródeł energii. Uczniowie, rozwiązywali test jednokrotnego wyboru i udzielali odpowiedzi na trzydzieści pytań. Komisja konkursowa w składzie: Katarzyna Rejniak z Międzysektorowego zespołu koordynującego Plan Zrównoważonego Gospodarowania Energią, Dariusz Kałużny, przedstawiciel Centrum Transferu Technologii NUVARRO, Dorota Szkudlarek, przedstawiciel Starostwa Powiatowego w Koninie, Karolina Małolepsza, przedstawiciel gmin powiatu konińskiego – gmina Rychwał, Iwona Janas-Czerniejewska, przedstawiciel Miasta Konina, wyłoniła dwudziestu dziewięciu szkolnych finalistów, których zadaniem, w drugim etapie olimpiady, będzie przygotowanie kilkuminutowych prezentacji na temat "Niska emisja w moim otoczeniu". Spośród wszystkich prac Komisja wyłoni trzech laureatów, którzy otrzymają nagrody rzeczowe: tablet, aparat fotograficzny, MP4 oraz materiały promocyjne. Dodatkową nagrodą dla gimnazjalistów ze zwycięskich szkół będzie wizyta w Zakładzie Termicznego Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Koninie. - informuje Dorota Szkudlarek, koordynatorka projektu.
       Organizacja Olimpiady jest jednym z działań realizujących Plan Zrównoważonego Gospodarowania Energią Obszaru Funkcjonalnego Aglomeracji Konińskiej, której głównym założeniem jest zapoznanie młodzieży z zagadnieniami dotyczącymi zanieczyszczenia powietrza w Polsce oraz podniesienie świadomości uczestników na temat niskiej emisji i odnawialnych źródeł energii. Realizowane przez nasz powiat przedsięwzięcie, to efekt podpisanej w lipcu umowy o dofinansowanie z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu. Wręczenie nagród zaplanowano na ostatni tydzień października w siedzibie Starostwa Powiatowego w Koninie.

KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZRedakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy


Autor:
Treść komentarza:

Wybierz obrazek na którym narysowany jest dom: