Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
 Czwartek 21 Marca 2019 r.    //////     Jesteś pierwszy na miejscu zdarzenia? Masz ciekawe nagranie? Napisz do nas! redakcja@wkonin.pl
miejsce na reklame

AKTUALNOŚCI

21 XI 2015, 12:38:47

KONIN: Wspólnie o rozwoju miasta

KONIN: Wspólnie o rozwoju miasta

      We wtorkowy wieczór sala konferencyjna w Centrum Innowacji NUVARRO wypełniła się przedstawicielami różnych grup konińskiej społeczności – przedsiębiorcami, lokalnymi działaczami społecznymi, reprezentantami szkolnictwa i mieszkańcami zainteresowanymi tematem rozwoju Konina.


       W pierwszej części spotkania gość specjalny, Ireneusz Drzewiecki – wieloletni członek Zarządu Agencji Rozwoju Regionalnego MARR SA w Mielcu, współtwórca zasad finansowania budowy i zarządzający Mieleckim Parkiem Przemysłowym (MPP) oraz Inkubatorem Nowych Technologii IN-TECH – przedstawił historię i rozwój wymienionych instytucji. Zaprezentował także narzędzia, dzięki którym rozwój ten był możliwy i wskazał jakie postawy powinni reprezentować władze miasta, osoby związane m.in. z lokalnymi agencjami rozwoju regionalnego oraz przedsiębiorcy. Ireneusz Drzewiecki wyjaśnił, że firmy, które należą do stref ekonomicznych nie mogą dominować nad innymi, ponieważ zabraniają tego przepisy prawne. Wskazał również na fakt, że w Mielcu każdy nowy etat w MPP generuje pół etatu poza jego obrębem. Wynika z tego, że wraz ze wzrostem zatrudnienia w firmach należących do MPP rośnie zatrudnienie w różnych usługach poza parkiem.
       Wskazane zostały też działania jakie mogą podejmować reprezentanci Konina, aby park przemysłowy powstał na tym terenie. Są to: lobbowanie, pisanie petycji i listów otwartych, składanie zapytań podczas sesji Rady Miasta Konina, stworzenie projektów lub zwrócenie się do strefy ekonomicznej z wnioskiem o objęcie terenów inwestycyjnych swoim nadzorem. Przykład Mielca wywołał dyskusję pomiędzy zgromadzonymi na spotkaniu. Wśród pojawiających się w wypowiedziach problemów związanych z budową parku przemysłowo-technologicznego pojawiły się: brak wsparcia ze strony władz samorządowych, nierozumienie idei działania stref ekonomicznych oraz brak wiedzy i kompetencji związanych z funkcjonowaniem parków przemysłowo-technologicznych.
       Forum Dyskusyjne "Konin – Czas na rozwój" pokazuje, że społeczność Konina chce rozwijać miasto i potrafi ze sobą współpracować. Należy też podkreślić, że jeśli grupa związanych z tematem osób już teraz nie podejmie konkretnych działań to za kilka lat nie będzie już można mówić o rozwoju Konina.

KOMENTARZEPóki nie pogonimy post komuny to będzie syf nadal
dnia: 2015-11-21 16:13:15

DODAJ KOMENTARZRedakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy


Autor:
Treść komentarza:

Wybierz obrazek na którym narysowany jest dom:REKLAMA

SPORT

27 II 2019, 08:22:00
MORS – Mroźna Odlotowa Rekreacja Sportowa

Zapraszamy na kolejny mecz ligowy Wilków Wilczyn

9. Bieg Policz się z Cukrzycą odbędzie się podczas 27. Finału WOŚP 13 stycznia w Koninie.

KULTURA

13 III 2019, 21:25:00

DEKADA PRZEGLĄDU Taniec ich „kręci”

Wernisaż Mariana Stępaka "Corporis"

Koncert "Renaissance" Anna Gadt, Zbigniew Chojnacki, Krzysztof Gradziuk

BAS JAM 2019