Jesteś pierwszy na miejscu zdarzenia? Daj nam cynk! redakcja@wkonin.pl, tel. 63 245 80 07 lub 795 596 691. Jesteśmy do Twojej dyspozycji! *** Więcej filmów? www.Wirtualna.TV -najszybsza telewizja w regionie! *** Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Nakręciłeś telefonem ciekawy film? Pokaż to innym! redakcja@wkonin.pl








Login:
Hasło:
Pogoda w Koninie




GMINY: Sporo zmian
AKTUALNOŚCI
« powrót
GMINY: Sporo zmian
22 XI 2010, 08:22:10
W Ślesinie Mariusz Zaborowski, w Rychwale Stefan Dziamara, ale w Golinie Tadeusz Nowicki.



Mariusz Zaborowski pokonał Jana Niedźwiedzińskiego 166 głosami, Stefan Dziamara zdystansował pozostałych dwóch rywali, otrzymując w pierwszej turze ponad 50 % głosów. Konkurencję rozgromił Tadeusz Nowicki w Golinie, zdobywając prawie 53 % poparcie.

Konkurentów nie miał Marek Wesołowski w Kleczewie. Startując samotnie uzyskał 71 % poparcia. Podobną ilość głosów zyskał przy licznej konkurencji Ryszard Nawrocki w Starym Mieście, uzyskując 69,71 % głosów. Niewiele gorszy wynik uzyskał w Wierzbinku Paweł Szczepankiewicz. W Skulsku wygrał Andrzej Operacz - 52,50, w Wilczynie Grzegorz Skowroński - 53,94, w Sompolnie Piotr Juszczak - 55,57.

Dogrywkę zafundowali wyborcom kandydaci w Kramsku i Rzgowie. W Kramsku, w drugiej turze znajdzie się dotychczasowy wójt, Józef Karmowski, ale mocno zdystansowany przez Józefa Dropa. W Rzgowie wygrywa Andrzej Grzeszczak przed Romanem Jakubowiczem.

Nie ma jeszcze wyników z Kazimierza Biskupiego, Krzymowa i Sompolna.
KOMENTARZE



poprawcie gminę Juszczaka !
~ uwaga dnia: 2010-11-22 09:29:09
Panie Dziamara cieszymy się życzymy sukcesów w nowej pracy.Powodzenia!!!!!!!
~ rolnik dnia: 2010-11-22 09:47:19
w Kramsku dogrywka, ale pomiędzy Dropem a Górczewskim!
~ obserwator dnia: 2010-11-22 09:49:54
Pan Juszczak to chyba gmina Grodziec a nie Sompolno?
~ mm dnia: 2010-11-22 09:50:39
Wreszcie, wreszcie, wreszcie. Koniec!!!! Hura...Hura... W Rychwale koniec ciotków, pociotków, samorządów i nierządów.
~ mieszka dnia: 2010-11-22 10:04:33
Przeszłości nie da się ot tak wymazać,dla tego ponownie witamy Pana Tadeusza.
~ Tubylec dnia: 2010-11-22 10:16:09
Zastanawiam się jak człowiek ,który służył i bronił starego totalitarnego systemu może przewodzić gminie w demokratycznym ( ??? ) państwie.Patrz Rychwał.
~ obserwator dnia: 2010-11-22 10:19:01
wreszcie zmiana burmistrza w Ślesinie
~ luk dnia: 2010-11-22 10:44:06
To dobrze że ludzie mają pamięć i pamiętają kto co robił jakim był,czego dokonał gdy był przy korycie,tu wybory zwłaszcza w małych miejscowościach realnie eliminować powinny karierowiczów.
~ York dnia: 2010-11-22 10:56:07
każdy system ma wady i zalety w naszej gminie trudno było mówić o demokracji raczej o dyktaturze,myślę że wybór nowego burmistrza da nam szansę poznać co znaczy demokracja w praktyce.
~ obserwator dnia: 2010-11-22 11:39:18
Brawo dla Rychwała, Ślesina zmiany są na lepsze; największy żal Goliny ... szkoda
~ ....obserwator.... dnia: 2010-11-22 11:42:44
teraz powinni rządzić młodzi a starzy przejść do lamusa ;ale Nowicki trzyma się nogami i rękoma fotela...oj żal Goliny !!!!!!
~ !!!! dnia: 2010-11-22 12:40:05
do !!!!- burmistrz Nowicki ma poparcie o czym świadczą wyniki, totalnie widać nie rozumiesz pojecia demokracji i wolnego wyboru.
gratuluję wybranym
~ obiektywny dnia: 2010-11-22 14:38:33
A mi jest żal Rychwalaków.
~ Nezależny dnia: 2010-11-22 15:17:42
Do "obiektywnego", chyba jednak to ty nie masz pojęcia o demokracji i wolnych wyborach, u nas to była żenada...ale cóż, stało się.
~ ??? dnia: 2010-11-22 17:14:21
NO WRASZCIE W NASZYM SKULSKU SKOŃCZYŁO SIĘ PANOWANIE KLANU KLONOWSKICH ,I KONIEC ZATRUDNIANIA LUDZI BEZ ODPOWIEDNIEGO W PRZYGOTOWANIA DO PRACY Z DZIEĆMI W PRZEDSZKOLU,DOPŁATY DO STUDIÓW PRACOWNIKÓW-WYBRANYCH,DOŚĆ SAMOWALI PRACY GOK W MIELNICY I KOMUNALKI .
~ OBSERWATORKA dnia: 2010-11-22 17:52:36
do ??? rozumiem ,ze ktos za Ciebie zaglosowal?
~ obiektywny dnia: 2010-11-22 17:59:13
Teraz w Skulsku będzie rządził duet Operacz- Przerwa. Nie wiem, co gorsze.?
~ Skulsk dnia: 2010-11-22 18:54:31
brawo panie Dziamara!,Bartczak nie mial czasu dla mieszkancow gminy,ale mial czas dla pani Beatki z USC,myslal ze rodzina i znajomi pomoga mu w wyborach.Przeliczyl sie.Panie Bartczak, gra skonczona .Pozostala panu jeszcze praca we Wloszech!
~ mieszkaniec rychwala dnia: 2010-11-22 19:47:44
No to teraz już nie będzie miał pan Andrzej Operacz żadnych przeszkód aby umorzyć swojemu tatusiowi przedsiębiorcy zaległy podatek na kwotę 58 000 zł. Do tego jeszcze tatuś biznesmen był radnym i brał od gminy, której zalega taką sumę , comiesiączną taksę radnego. Niezły paradoks. Swiją arogancję wobec wszystkiego pokazał póltora miesiąca temy, kiedy to tatuś wyszedł od wójta nie uzyskawszy umorzenia podatku. Wówczas to poszedł zdrowy po zwolnienie i na L4, niech ZUS płaci.
~ mono dnia: 2010-11-22 20:32:25
c.d.
Nie popierałem nigdy też Klonowskiego, bo te jego pijackie wybryki, to tolerowanie "ojca dyrerktora" Wadelskiego( jak na siebie kazał mówić zarządca Goku ) i jego "nicnieróbstwa" jak i całego GOK-u, w którym największym przedsięwzięciem kulturalnym było ugotowanie grochówki. Wuprawieniu kochanemu Wójtowi styczniowych imienin i nazwanie tego " Zabawa Samorządowa"
Szczytem jego zakłamania było przedwyborcze przypisanie sobie inwestycji, w których nie miał żadnego udziału. Kolejne cztery lata siedział na d... bo po co brać odpowiedzialność za inwestycje, lepiej poczekać aż sflustrowani ludzie sami uzyskają fundusze i wybuduja remizę, aż Starostwo wybuduje drogę, Zarząd Dróg Wojewódzkich chodnik itd. Przed wyborami mówi : Jam ci to uczynił, Antonii Klonowski"
Myślę, że jeżeli Andrzej zrezygnuje z nepotyzmu, na rzecz swojego rodu, klanu Przerwa, kolegi Jarke, jeżeli zrobi porządek z GOK-iem ( Trzeba ostro przewietrzyć ) bto może za cztery lata.....
~ mono dnia: 2010-11-22 20:45:39
Najważniejsze, że nie grozi nam zmiana nazwy miejscowości Skulsk na Klonowo Wielkie (Małe pewnie nie wchodzi w rachubę). Nie dojdzie do przekazania władzy synowi.A jak Operacz sie nie sprawdzi, to za 4 lata znów są wybory.
~ ja dnia: 2010-11-22 22:03:22
Najwyższy czas na zmiany w Skulsku,dosyc zatrudniania po znajomosci.
~ wyborca dnia: 2010-11-22 22:35:28
Brawoooooooo Rychwal!!!!!!!!
~ utajniony dnia: 2010-11-23 20:01:53
Tera będzie jeszcze gorzej!
~ do wyborcy dnia: 2010-11-24 15:28:52
Były burmistrz się przeliczył,był na 200% pewien że to właśnie jego wybiorą mieszkańcy gminy trudno było mu zrozumieć że ponad połowa głosujących już go nie chcie jako naszego włodarza/należy uwzględnić też tych co nie brali udziału w głosowaniu oni też byli przeciw w większości/